| andrear555andreea a întrebat:

Ce pastile de ingrasat imi recomandati care isi fac efectul? Cei care ati mai luat imi puteti spune daca au avut rezultate de la ele? Daca da, cate kg v-ati ingrasat? Am 1.66 si 45 kg sunt fata, vreau sa ma ingras macar 5-10 kg, nu mai suport, va rog ajutati-ma.

8 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Dismorfobia e o boala nervoasă si se trateaza medicamentos. Exista medicamente care dau pofta de mâncare. Discută cu un psihiatru

| ancaval a răspuns:

Nu te sfătuiesc să iei pastile de îngrășat. Câți ani ai?

| andrear555andreea explică (pentru ancaval):

18 ani
nu mai suport sa fiu slaba
totusi 45 kg la varsta mea e ff putin greutatea normala pentru mine este de 60?

| ancaval a răspuns (pentru andrear555andreea):

Probleme cu glanda tiroidă, ai?

Membrii familiei sunt și ei slabi? Dacă da, atunci nu prea ai ce să faci! Eventual te apuci de sală, cauți un instructor bun să te ajute să-ți crești masa musculară.

| andrear555andreea explică (pentru ancaval):

Buna nu am probleme cu glanda
iar membri familiei nu sunt slabi mama e mai plinuta si tata la fel

| ancaval a răspuns (pentru andrear555andreea):

Am înțeles. Dacă zici că ești perfect sănătoasă, atunci încearcă să mănânci mai mult și mai consistent.
Nu știu de ce, dar am impresia că câinele meu mănâncă mai mult decât tine.
Tu, cred că ciugulești acolo un pic și gata. Trebuie să mănânci mai mult, dacă vrei să fii mai dezvoltată.

| andrear555andreea explică (pentru ancaval):

Mănănc de 4 ori pe zi pe degeaba, aseara pe la 03: si ceva am mâncat o ciocolata milka mare dar pe degeaba nu se pune?

| ancaval a răspuns (pentru andrear555andreea):

Cum aseară pe la 3? Noaptea, vrei să zici? Sau 3 ziua?
Și ce dacă ai mâncat o ciocolată mare? Crezi că asta face masă musculară? Că până la urmă, tu ai nevoie de masă musculară, și NU grăsime.

Mănâncă proteine, fructe, fă un pic de mișcare și bine ești.