| DeDeDeeuutzaa808 a întrebat:

Buna cine ma poate ajuta cu un raspuns cat mai urgent! Cine stie cum sa imi fac parul drept dar fara sa folosesc placa? .....eu nu il am cret cret dar este ondulat? varogg cel mai bun raspuns funda si Vottt...big grinbig grinbig grin

5 răspunsuri:
| UbexFlo a răspuns:

Il usuci cu uscatorul de par si il indrepti din piept in acelasi timp.

| Ryuuzuka a răspuns:

Mda..si eu il am ondulat.Am folosit placa, dar mi-am ars parul si a trebui sa mi-l tund. Daca vei incerca cu diferite tipuri de gel iti vor mentine parul drept doar pe termen scurt.Eu am invatat sa mi-l apreciez asa cum mi-l am si asa ar trebui sa faci si tu caci cand iti va creste lung se va aranja mult mai repede si iti indic sa nu mai folosesti spume de par ori fixativ ...nu fac decat sa iti incarce parul. Poate doar cu peria si fionul dupa baie dar mie sincer mi-e cam greu sa fac asta si inca ceva foloseste balsam de par.

| stephanixx a răspuns (pentru Ryuuzuka):

Pai l.ai ars pentru ca nu sti sa o folosesti (placa) scuza.ma dar eu folosesc placa de 3-4 ani si nu am probleme, trebuie sa stii la ce temperatura sa o dai si cat de repede sa actionezi nu tii placa intr-un loc pana iti ia foc parul!

| Rosé2402 a răspuns:

Ei bine, eu il fac mai drept cand e ud, adica iau peria, il indrept cu peria si feonul. Mai precis e ca si cand ti-ai peria parul, doar ca in urma periei il usuci cu feonul.

| loveyouidiot a răspuns:

Am o prietena care are parul foarte lung si des, dar este ondulat. Ea il indreapta cu peria, desi dureaza mult si nu prea rezista, dar pe termen scurt e ok. Succes! p.s. poti sa-l dai si cu fixativ