| simonafrumoasa a întrebat:

credeti ca ma place? ele e mai mare ca mine cu ceva. si suntem un fel de prieteni de familie. mi s-a intamplat ca intr-o zi sa ma uit fix in ochii lui si el sa nu poata reactiona adica ne uitam unul la altul ca prsti nu am inteles acel moment. ma cam evita uneori vorbeste mai mult cu ai lui si cu ai mei. dar el zambeste la mine cand ma vede si de la faza cu uitatul unul la altul ma evita cand ma vede. oare ma place? voi ce parere aveti as vrea si argumente. intr-un fel ma simt legata de el.

5 răspunsuri:
| simonafrumoasa explică:

Dar el ma vede inca ca pe o pitica adica mai mica ca el la varsta de aia zambeste. timid in ici un caz nu este. e oarecum un golan dar eu tot il iubesc

| Ioana2012J a răspuns:

Bună Simona,
Păi, de ce nu faci tu primul pas ca să aflii dacă te place sau nu? Pur şi simplu, când îl vezi, salută-l, întreabă-l ce face, care mai e viaţa lui, ce s-a întâmplat nou...
El astfel o să-şi dea seama că eşti interesată de el şi va fi la rândul lui, mai dezgheţat. Poate e o fire timidă, retrasă, nu ai de unde să-l cunoşti cu adevărat. Dacă zâmbeşte la tine e un lucru foarte bun, înseamnă că te simpatizează cât de cât. Aşadar, succes!

| glitchMirror a răspuns:

Ce experimentați voi se numește atracție pentru sexul opus,posibil să te și placă,dar poate doar ca și fată.
Dacă vrei ceva mai mult decât o relație de prietenie,atunci trebuie să ieși puțin in față,să flirtezi puțin cu el,zambește-i,doar cred ca știi tu ce să faci,fa-ți jocul!
Poate te place,dar dacă vrei ceva la sigur,cucerește-l mai intâi.
Iesi din aria asta de simplă prietenie,fă-l să te urmarească.
Insă nu îi spune că-ți place de el sau ceva de genul, căci dacă e genul mai mascul, să zic așa, o să vrea el să te cucerească, nu invers.Succes oricum...

| lavinia789 a răspuns:

Poi sunt sanse sa te placa dar el te ivita deoarece nici el nu stie daca il placi si ar vrea sa stie ai putea sa ii spui ca il placi iar apoi ai putea sa vezi ce zice incearca, risca stii cum se zice la un proverb nu risti nu castigiwinkingfunda?

| teodora612 a răspuns:

Dupa cum ne-ai spus ca se poarta se pare ca te place dar nu vrea sa se dea de gol deoarece are probabil anumite temeri in legatura cu ceea ce simte pentru tine. Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?