| anonim637 a întrebat:

Buna.
Cum pot sa ii spun prietenei mele, pe care o cunosc de mai bine de 7 ani, ca sunt bisexuala?
Imi e oarecum frica dar in acelasi timp simt ca nu mai vreau sa ascund asta. Imi e frica ca dupa ce afla, nu o sa mai vorbeasca cu mine sau nu stiu, altceva. Nu stiu cum va reactiona.

Răspuns Câştigător
| RayFrisk a răspuns:

Mai întâi întreab-o ce fel de părere are despre oamenii care se identifică ca lgbtq+, dacă are o părere negativă îți sugerez să îi mai pui întrebări despre cum ar reacționa dacă un prieten de al ei ar fi lgbtq+(dacă vrei îi spui oricum dar nu te-ai mai înțelege atât de bine cu ea), iar dacă are o părere pozitivă îți sugerez să-i spui când ești pregătit/ă

| RayFrisk a răspuns (pentru RayFrisk):

Sper că totul va ieși bine pentru tine

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Simplu si direct, asa cum ne-ai spus si noua.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă spui că ești bi, să nu îi spui. Caută un băiat.