| bloonduta a întrebat:

Cum pot strange bani? Am 14 ani si nu cred ca pot lucra. Vreau sa imi cumpar o placa care costa 500 de lei si nu stiu cum pot strange bani. Funda!(va rog nu faceti misto happy )

13 răspunsuri:
| MirelaC a răspuns:

Cam scumputa, da' alta solutie nu am decat : alocatia si cred ca in cativa ani ti-o cumperi.

| Whatthehell66 a răspuns:

Pai, dimineata, daca parintii tai sunt la munca, te poti trezi pe la vreo 9:30 - 10 si sa faci curat in toata casa. gen : speli vasele, aspiri, stergi praful, aranjezi pe ici pe colo etc [nu dureaza foarte mult].
Acestia [parintii] o sa fie fericiti ca 'fata lor ii ajuta' si drept rasplata poate o sa primesti 5 sau 10 lei [depinde big grin ].
La mine functioneaza intotdeauna devil.

Sau daca mama ta e vanzatoare sau are un loc de munca mai 'accesibil' o poti ajuta la aranjatul actelor sau sa stergi praful de pe birou etc.
Eu acum trec clasa a 9-a si m-am angajat la un fast-food. nu e foarte greu. trebuie sa fii doar atenta si sa stii sa dai restul corect big grin.

Sunt sigura ca o sa faci tu rost de bani pana la urma :*.
Sper ca te'am ajutat! big hug
O zis buna in continuare!

| bloonduta explică (pentru Whatthehell66):

Buna! La mine chestia asta cu curatenia si aranjatul nu tine ei imi spun ca si eu traiesc in casa asta si ca trebuie sa fac fara sa astept sa fiu rasplatita happy dar cum te-ai angajat la fast food si eu tot clasa a 9-a trec. Te poti angaja?

| Whatthehell66 a răspuns (pentru bloonduta):

Destul de greu pana inspiri siguranta si incredere celor cu cure lucrezi si pentru cine lucrezi. Oricum seara e mai stresant. pe parcursul zilei e destul de usor. Trebuie sa fii doar atenta la ce iti cere si sa dai restul corect.
Ai si colegi de munca [virgula] care te ajuta deci nu e greu. Cu varsta e ceva mai 'inaccesibil' deoarece toata lumea te crede prea tanara, dar daca in prima saptamana te descurci, lumea deja incepe sa se increada in tine. :]
Incearca sa le propui parintilor tai un astfel de Job. Poate te vor sustine si ajuta. happy Bafta :*

Răspuns utilizator avertizat
| AndreiDV12345 a răspuns:

Daca vrei o solutie rapida ti-o pot spune eu doar trimite un mesaj la adresa casidavidoiu@gmail.com

| CatalinTrifan a răspuns:

Poti sa minezi mBTC
http://combostruct.com/6Mvr

| CatalinTrifan a răspuns:

Http://combostruct.com/6Mvr mineaza cucalculatorul

| Vlad_Onofrei_1999 a răspuns:

Daca vrei sa faci bani pasiv numai prin a completa task-uri sa dai like pe pagini de socializare poti cu http://www.viespar.ro/? reff=8dbed999d3763d2c677fee1a4ec9442b si daca te inregistrezi primesti 5 $ gratis.

| MrMar00 a răspuns:

Buna, https://ecmero.com/? ref=273436
Pe siteul acesta poti strange bani foarte usor

| dianaandlola a răspuns:

Fa ca si mine.
Sunt sigura ca multi dintre oameni strang banuti in borcane.Separeaza banutii si du-te prin magazine si propune sai schimbi pe lei.Multe magazine nu le ajung banuti caci noua cumparatorilor ne lene sa facem asta