| GrG a întrebat:

Daca am fost admisa la facultate mai pot sa iau somaj? Am depus acum 2 saptamani dosarul de somaj si am inteles ca putem sa luam somaj pana in octombrie.Pe cate luni ne dau banii?

2 răspunsuri:
| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Ciudat,eu stiam ca daca mergi la o facultate nu primesti somaj, eventual o sa primesti ceva bursa de la facultate.

| YnnaBB a răspuns:

Da, pai se da pe 5-6 luni, dar poti sa il prelungesti, dar asta inseamna sa mai faci un dosar si prostii de genu. dar primesti bani pe 5-6 luni