| PamPam_3003 a întrebat:

Buna!
Daca imi puteti raspunde la o intrebare. Va rog sa fiti seriosi. Am 12 ani si 6 luni si inca nu mi-a venit ciclul. Nu stiu daca este normal. Colegelor mele de clasa le-a venit la aproape toate. Va rog frumos daca este vreo problema sa imi spuneti. Nu stiu ce sa fac. Va rog raspundeti si sa fiti seriosi. happy Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| xxxnonamexxx a răspuns:

Este normal. nu trebuie sa te ingrijorezi. ar trebui sa te ingrijorezi daca nu iti vine pana la 18 ani. deci nu e o problema.

4 răspunsuri:
| DandD a răspuns:

Mie mi-a venit la 15 anistraight face la o prietena de-a mea i-a venit la 10 anii...

Nu exista o varsta la care trebuie sa-ti vine, de venit o sa vina oricum insa asteapta, precum ti-am zis mie la 15 ani mi-a venit eram in clasa a 8laughing

| Nocturne0 a răspuns:

Pana pe la 14-15 ani ai destul timp... daca pana la 15 ani nu iti vine te poti agita dar pana atunci nu e nimic...
unele se dezvolta mai repede, unele fete mai incet...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Nu trebuie să te îngrijorezi. Fiecare om are ritmul lui de dezvoltare fizică. Al tău e mai lent, atâta tot. Până la 14-15 ani nu e o problemă. Dacă nu îţi vine ciclul până la 14 ani, spune-i mamei să te ducă la un medic endocrinolog şi se rezolvă.
Dacă vrei o ocupaţie plăcută şi folositoare, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna.:* Nu ar trebui sa fii ingrijorata deoarece fiecare fata e diferita si nu toate ne dezvoltam la fel.Pana la 18 ani mai e mult asa cum spuneau si fetele si nu ar trebui sa iti faci probleme. Daca vrei sa stii mai multe intra aici.
www.noifetele.ro
Si daca mai ai probleme vorbeste si cu mama ta pentru ca ea te poate ajuta mai mult ca noi.
Sper ca ti-am fost de ajutor. FUnda?:o3