| Ariamnaa a întrebat:

Buna! Daca un baiat te face geloasa mai mereu si rade la ce spui tu înseamna ca te place? Sau macar e atras de tine?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La 13 ani ai tai poti intelege orice din modul cum se comporta el.
Joaca de copii.

| Violleta2022 a răspuns:

Seamana mai mult cu un baiat care face misto de tine, ca geloasa nu te poate face, odata ce nu este iubitul tau si nu cred ca-i atars de tine, odata ce rade pe seama ta.

Cand iubesti pe cineva cu adevarat, nu vrei sa-l ranesti si nici sa razi pe seama lui/ei, dimpotriva, ai face orice sa se simta bine, sa fie fericit si sa nu rada nimeni de el.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da.

| oglindasultanului a răspuns:

Inseamna ca te vei umili rau daca vei gandi asa. Pentru ca atunci cand tu crezi ca el "e atras"tu devii cea care simte de fapt, si el doar "face asta" in legatura cu tine. Cand prefera alte fete, nu e mod de a ti se introduce tie, nu inseamna ca-l poti avea tu, automat il au ele deja. Iar el probabil "rade" pentru ca este de un alt nivel psihologic, probabil il amuza ceea ce spui din cauza ca este cam aiurea si nu-ti dai seama de asta. (sa zicem ca nu sunteti in situatai mea, si deloc inspirati de mine. dar cam asa este "un baiat smecher rade de toanta" si isi vede de "treburile sale" cu altele, iar ea nu intelege, probabil e singura atentie masculina. daca rade scandalos la tine si e vesel la ele, e de rau)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din cate se pare cred ca da.

Râde la ce spui tu ca sa-ti arate ca ai umor si spui glume de calitate si ca ii plac.
De facut geloasa te face ca sa-ti testeze reactia, sa vada cum reactionezi, pe baza asta sa-si dea seama daca si tu il placi la randul tau.

| Trixt3r a răspuns:

Poate sa insemne si asta, esti sigura ca nu se comporta la fel si cu alte persoane?