| Ana190089494849 a întrebat:

Buna!
De 2 luni cunosc un băiat cu care sunt impreuna numai de o luna, pot spune ca este o situație destul de dificila ce o sa va povestesc.Inainte vreau sa spun ca nu am mai simțit conexiunea asta cu nimeni si ma face sa ma simt bine. Insa eu in acest moment pana in toamna pot sa ma vad cu el doar la casa mea de la țara ca tatăl meu sa nu stiu(nu vreau sa stie pana nu ma mut)Baiatul a înțeles in mare parte, dar acum ma sacaie sa ne întâlnim si in alt loc.Iar eu nu prea vreau deoarece imi place sa mai profit de putinele luni pe care le mai am pana ma mut.Voi cum credeți ca as putea sa îi spun ca nu ma pot vedea cu el in oraș, ce scuza as putea sa bag?

Răspuns Apreciat de Editori
| Peachdelight a răspuns:

Nu trebuie sa bagi nici o scuza, trebuie sa inteleaga părerea ta daca e un om serios. Intr-o relație contează și ce vrei tu, ce te face pe tine confortabil nu doar persoana de lângă tine. Discuta cu el deschis și spune-i motivele pentru care nu îți dorești sa va vedeți in alt loc. Daca este pentru tine va înțelege daca nu, nu. Nu face greșeală de a minți sau de a caută scuze. Comunicarea este una din cele mai importante valori intr-o relație.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Ii spui adevarul daca vrei sa aveti o relatie sincera.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sincer, îi spui exact de ce nu poți.