| Ofatamisterioasa13 a întrebat:

De ce oare ma gandesc inca la fostul prieten cand stiu ca el are iubita si ca o iubeste pe aia si nu pe minesadhelp me va rog nu stiu ce sa ma mai fac tin la el si el ii si departe de mine si are si prietenasad.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca il iubesti iubesti. Te doare doar pentru ca s-a consolat prea repede si iti face impresia ca il vrei inapoi. Ia gandeste-te bine, chiar il vrei?

6 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, te inteleg perfect, si eu am trecut prin asa ceva, eu zic sa fi tare, sa incerci din rasputeri sa il uiti, fa-ti un alt prieten, fa ceea ce iti place, nu te mai gandi la el, fi indiferenta, timpul vindeca toate ranile, vei vedea ca totul va fi bine, bafta.

| xibalba a răspuns:

E normal sa te gandesti la el. Dar gandeste`te mai mult la motivele pentru care v-ati despartit ( te insela, nu te mai iubea, iti vorbea urat, tu stii!). Daca ai clar in minte motivele pentru care te`ai despartit de el, incet incet il vei uita, o sa vezi, pentru ca vei dezvolta un sentiment impotriva lui. Cufunda`te in ocupatiile zilnice, daca esti la scoala fa`ti temele, daca nu, gaseste ocupatie, fa orice te poate tine cu gandul departe de el, iar cand iti vine in gand amintirea lui, alung`o cum ti-am spus : motivele despartirii. La mine a functionat mereu. In plus, chiar nu are rost sa suspini dupa cineva care a renuntat asa usor la tine.

| xD101 a răspuns:

Te gandesti la el pentru ca inca il iubesti.Incearca sa iti faci si u un prieten si sa il uiti :*

| Mixed a răspuns:

Cum spune si Oliana .cred ca te doare ca are pe altcineva ...prin asta trec si eu in mom de fata .am fost nevoiti sa ne desartim .eu am plecat in It si am ramas aici... el a ramas in Romania.areapr 20 de ani .il inteleg nu poate sta singur .si desi au trequt 4luni tot imi spune ca ma iubeste si ca imi simte lipsa...nu stiu daca are sau nu pe altcineva...sad...
Incearca sa uiti... ia-te cu altceva .iesi cu prietenele tale ...asta incerc sa fac si eu .pacat ca n'am prietene...sad asa ca stau p'aici pe TPU m tot timpul...bafta :*

| scufitzaneagra a răspuns:

Te mai gandesti pentru ca l.ai iubit si il iubesti. daca are o relatie si o iubeste el a trecut peste...eu merg pe principiul "cui pe cui se scoate"...deci ce trebuie sa faci e sa gasesti pe altcineva care sa tina la tine si o sa vezi treptat ca o sa uiti de el...bye:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gandeste-te ca viata merge inainte cu el sau fara el... daca el e fericit fara tine tu de ce sa nu fi fericita fara el smugsmug?