| sammie a întrebat:

Bună! De vreo 2 luni am o frică de zburat cu avionul. Fiind prima dată mă cam sperii sau tem că o să se prăbușească sau chestii d-astea. Zborul îl am peste o săptămână. Îmi puteți da sfaturi să scap de aceste gânduri? ( Fără hate )

Răspuns Câştigător
| Andra4862 a răspuns:

Buna! Și mie mi-a fost frica sa zbor cu avionul (am zburat acum o săptămână), nu are de ce sa iti fie frica deoarece este cel mai sigur mijloc de transport dar într-adevăr când decolează și aterizează simti ca te-ai prăbuși... Recomand sa iti iei guma și sa mesteci ca sa nu ți se inf unde urechile, dacă vrei sa nu te panichezi, la decolare Uita-te la un film sau așa le telefon, iar apoi te poti uita pe geam, ca sa te mai calmezi, dacă zborul e mai lung poti dormi. Ca sa scapi de acele ganduri e mai greu deoarece ele sunt în mintea ta dar gândește-te ca totul va fi bine și ca foarte rar spre niciodată se prăbușesc avioane, sper ca te-am ajutat. Te puup

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"am o frică de zburat cu avionul...Îmi puteți da sfaturi să scap"

ăăăăă, du-te cu trenul

| sammie explică (pentru sierra1):

Să scap de aceste gânduri...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

E cel mai sigurc mijloc de transport.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai vazut, probabil, prea multe filme in care apareau prabusiri de avion.Sansele sa se intample asta sunt de 1 la 11 milioane.E mai sigur sa calatoresti cu avionul, decat cu masina, de exemplu.

| ILoveBlackCats a răspuns:

Pe avion asculti muzica sau cv.
Acuma poti sa nu te uiti la emisiuni cu "dezastre in aer" happy
Noroc

| MarcelCianu a răspuns:

Mergi cu masina.

| sammie explică (pentru MarcelCianu):

Nu pot. Merg în Grecia și fac o grămadă până acolo.

| MarcelCianu a răspuns (pentru sammie):

Mai bine. Te vei deplasa in Grecia cu masina fix unde vrei.

| Giulia22March a răspuns:

E foarte sigur.Dar o sa ti se infunde putin urechile.Ia ti niste casti sa poti asculta muzica.Gume mentolate si niste pastile de cap, o sa iti trebuiasca crede ma.App imbracate si lejer.La decolare si aterizare o sa ai cateva dificultati mai ales ca este prima data