| anonim_4396 a întrebat:

Deci vreau sa fac un baiat sa ma placa. Eu l-am placut mai demult si azi am aflat ca si el m-a placut pe mine mai de mult. Familiile noastre sunt foarte bune prietene iar noi ne intelegm super ok. Petrecem revelionul impreuna si atunci as vrea sa-l fac sa ma placa cumva. Nu stiu cum. Ma puteti ajuta, va roooog mult de tot.

1 răspuns:
| evilcookies a răspuns:

Nu poti face pe cineva sa te placa! Poti doar sa-l faci sa te vada cu alti ochi. Daca te-a placut, e posibil ca acel sentiment sa mai existe... deci ai un mic avantaj. Trebuie sa fi foarte bine dispusa, vesela, sa razi la glumele lui, sa te porti natural (baietiilor le plac fetele care se simt sigure pe ele). Sa nu uiti de contactul vizual! Trebuie cu orice ocazie sa te uiti la el in ochi, dar asta nu inseamna ca stai intr-un loc si te holbi la el, ci in conversatie. Daca ai reusi sa te apropii mai mult de el, fizic, atunci contactul vizual poate fi mai "intens" (cand dansati sau stati unul langa altul la masa). Eu acum iti urez succes si te astept cu un update happy