| MirunaSunrise a întrebat:

Doresc sa fac un drum mai lung si am nevoie de GPS, vreau sa imi instalez o aplicatie pe telefon pentru ca am auzit ca e destul de buna, intrebarea mea este, de cat net am nevoie ca sa functioneze o aplicatie de acest gen pe parcursul a vreo 5 ore? Exista vreo oferta pentru o zi ceva sau voi cum procedati? E mai convenabil sa imi bag net nelimitat pe toata luna? Si cam cati euro ma costa? Sa-mi dati si cateva nume de aplicatii bune GPS, au auzit de WAZE dar mi-a cam facut figuri pe HTC. FUNDA

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai nevoie de net continuu, pe tot parcursul calatoriei, ca sa functioneze navigatorul, binenteles.
Din cate stiu, nu exista net pentru 1 zi, exista careta reincarcabila cu un anumit numar de data si cand il consumi, il reincarci.
Mergi la providerul tau de telefonie si vezi ce au in oferte.
Atentie, daca calatoria este peste hotare, vezi ca ai nevoie si de activare de rooming samd. Discuta toate astea cu providerul tau de telefoan (telekom, digi, organge, Vodafone sau care este).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Harta României merge fără internet.
MapFactor GPS Navigation Mbps.