| NuAvemNume a întrebat:

Buna dragilor. dupa cum poate stiti a fost groaznica repartitie la licee, si nu am intrat unde imi doream.

Cand m-as putea muta de la acel liceeu? Si ce conditii trebuie sa indeplinesc.

Dau funda. ^ ^

Răspuns Câştigător
| Ceriik a răspuns:

Poti din semestrul 2. Pentru a se realiza un transfer este nevoie de acordul ambelor scoli (cea de la care se pleaca si cea la care se doreste transferul), apoi, daca profilul/specializarea nu corespunde, trebuie dat/e unul/mai multe examenene de diferenta. Daca toate acestea au fost indeplinite, se primeste foaia matricola de la liceul de unde se pleaca, foaie care trebuie ulterior depusa la secretariatul liceului unde s-a realizat trasferul. Media anuala sau semestriala (daca transferul se realizeaza dupa un semestru) trebuie sa fie cel putin egala cu a ultimului elev din clasa la care se solicita transferul.

| NuAvemNume explică (pentru Ceriik):

Nu conteaza daca liceeu la care sunt nu e la fel de bun la cel la care vreau sa ma duc, nu?

1 răspuns: