| VGC a întrebat:

Buna dragilor! Vreau sa va cer un sfat.Eu port ochelari de un an si as vrea sa imi cumpar lentile de contact.Ce credeti imi afecteaza ochii? Si ce pret au? Multumesc va pup dulce:*:*:*

Răspuns Câştigător
| thegatekeeper a răspuns:

Nu iti vor afecta ochii daca stii sa le pastrezi in conditii igienice (exista o solutie pe care o poti cumpara din acelasi loc de unde iti iei lentilele, in care trebuie sa le tii peste noapte). Pretul depinde de tipul acestora, in sensul ca exista lentile ce pot fi purtate cateva saptamani, altele vreo 2 luni, iar unele un an, cele din urma avand pretul cel mai ridicat, desigur.

7 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Da ti-e greu sa te tarai pana la medicul de familie sau sa dai un telefon unui medic oftamolog specialist pentru a intreba?

| VGC explică (pentru MeimeiPinguinu):

Draga domnule/doamna eram curioasa nu are voie omu' s apuna intrebari pe TPU ca esti tu cu gura mare. Daca nu stiai sa raspunzi la intrebare mai bine taceai.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru VGC):

Cel mai bun raspuns nu il primesti de la noi draga, ci de la un medic!

| VGC explică (pentru MeimeiPinguinu):

Draga nu am chef sa ma contrazic.Eu sunt programata la medic peste cateva zile si eram curioasa.

| MeimeiPinguinu a răspuns (pentru VGC):

laughing mda

| theStraightEdgeSavior a răspuns:

Lentilele costa in jur de 1 milion de lei vechi(100 de lei noi), si nu iti afecteaza ochii

| ckek a răspuns:

Lentilele de contact poate sa iti afecteze ochi din cauza prafului dar ii mai super cu lentile, ele costa 100 - 200 lei depide de care vrei...