| Alinushaaaa a întrebat:

E cineva de aici care poate sa vorbeasca cu mine si sa-mi fie prieten? Ma simt foarte singura si deprimata pentru ca nu am prieteni si vreau si eu macar o prietena adevarata caruia sa ii spun totul si sa vb des. Vreau pe cineva care sa ma inteleaga si eu la randul meu sa ii fiu alaturi. Vrea cineva de aici sa-mi fie prieten? Prieten adevarat adica sa vb despre mai multe lucruri. Daca da lasati id va rog.

Răspuns Câştigător
| EVLOGHIA a răspuns:

Dragele mele, nu mai căutați să legați prietenii în acest spațiu virtual! Pe TPU.ro încercăm doar să ajutăm pe cineva cu un sfat,o vorbă bună,o sugestie,un link,etc, în niciun caz să legăm prietenii sau să ne adăugăm reciproc în listele de messenger ca să ne spunem problemele,practic,unor necunoscuți.
Ieșiți la aer curat,înscrieți-vă în diferite programe(proiecte) de voluntariat,sau mergeți în restaurante,cafenele,cofetării la diferite reuniuni(petreceri)plăcute,ca să puteți găsi persoane de gașcă cu care vă puteți distra și cărora le puteți împărtăși anumite lucruri,bineînțeles după ce vă câștigă încrederea.
Voi nu aveți nevoie de un id de messenger,ci de o persoană cu care să vorbiți față în față,de un umăr pe care să „plângeți",de o mângâiere,de un sărut prietenesc,de afecțiune și înțelegere.
Încercați să faceți lucrul ăsta și ieșiți din spațiul virtual; nu vă creeați o lume a voastră pe net,deoarece riscați să vă izolați de lumea ce frumoasă, lumea reală, și să deveniți sociopați.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Prieteni adevarati nu gasesti in lumea virtuala --- trebuie sa-i cauti in lumea reala care iti ofera mai multa informatie"in vivo" necesara alegerii prietenilor. Asadar, lasa calculatorul si iesi afara intre copii de varsta ta --- observa-i si alege!

| Lilia2621 a răspuns:

Pai eu la fel am aceeasi problema, sunt intr-o tara straina si nu am prieteni pe aici, si la fel ma simt singura. Scrie-mi un mesaj privat:*

| Dropsyyy a răspuns:

Heihappy Eu zic sa incerci sa discuti cu parintii tai happy Daca nu reusesti nimic, iti dau id'ul meu prin mesaj happy

| Cristianne a răspuns:

Te duci afară, îți faci prieteni și îți cauți o prietenă adevărată dacă vrei, nu una pe care nici măcar nu o cunoști și habar n-ai dacă e fată sau băiat(se mai întâmplă).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu cred ca problema ta e lipsa de prieteni. Altceva te framanta. Oricum sa stii ca in general, oamenii sunt dificili, unii greu de cap si uneori chiar si cei mai apropiati te lasa cu gura cascata.

| 3udoareu a răspuns:

Din ce oras esti? eu am aceeasi problema ca si tine :-