| ralukmik a întrebat:

eu acu trebuie sa intru la liceu si vreau la stiinte naturii. mai departe vreau sa dau la farmacie. sau la oftalmologie si nu stiu ce se face acolo. e greu? tin s-a spus ca acu am media 9.46. si as fi dispusa sa invat mult. dar imi puteti spune va rog ce ar trebuie sa fac? stiu ca mai e mult pana atunci dar trebuie sa ma gandesc de acum. orice informatie e de folos.

1 răspuns:
| OanaMariaIonita a răspuns:

Mai importanta este facultatea, caci de ea depinde profilul. Trebuie sa urmezi, desigur Universitatea de Medicina si Farmacie. Te avantajează un liceu cu profil biologie sau chimie, iar apoi Facultatea de Farmacie. E bine ca tu stii ce vrei. Eu nu pot sa ma hotarasc. Tot ce stiu e ca voi pleca din tara. Sper sa intru la o Universitate in S.U.A. sau in U.K. Sunt buna la matematica si istorie, am ales profilul Stiinte Sociale. Acum sunt a X-a si mi-a intrat grija de facultate. De 3 zile ma uit pe Net la facultati din S.U.A. si caut ce ar trebui sa fac pentru a intra. Si plus ca nu stiu in ce domeniu sa ma specializez.sad Sper ca ti-am fost de ajutorhappy