| smekera123 a întrebat:

Buna!
Îmi place de un baiat de aproape un an și mi-am luat reject de 2 ori și e cu mine in clasa și îl văd in fiecare zi și nu pot sa mi-l scot din cap (lui nu ii place de mine)
Va rog sa nu faceți misto

9 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu sunt de parere ca doar iti pierzi din energie si timp gandindu-te la el.In ce priveste capitolul acesta, e mult mai safe sa ai un crush pe un baiat care nu e din clasa ta, deoarece asa nu il mai vezi zilnic pentru nu stiu cati ani si nici nu iti mai amintesti asa des de momentele neplacute, daca ele exista. laughing Been there, done that. Daca te-a respins de 2 ori e clar ca nu merita sa iti mai faci sperante si e mai sanatos sa treci peste.

Presupun ca inca ii mai arunci priviri si semnale, dar nu ii da aceasta satisfactie de a sti ca mai tii la el dupa un an. Prefa-te ca nici nu iti mai pasa, ca e doar un alt coleg care ti-e cat se poate de indiferent, iar mintea si corpul vor urma. Fake it 'till you make it.Pare o prostie dar functioneaza.

Cand ti se va pune pata pe altcineva vei uita complet de respectivul si vei rade, probabil impreuna cu o prietena, intrebandu-te ce ai vazut la el de la bun inceput.

| anonim3247 a răspuns:

Nu ai ce face dacă băiatul e de tip cel mai frumos din clasă.

| smekera123 explică (pentru anonim3247):

Nu e deloc cel mai frumos doar ca nu ii place stilul meu și nu vreau sa ma schimb pentru nimeni

| anonim3247 a răspuns (pentru smekera123):

Tot aia este dacă tu de 1 an știi ce vrea el și nu te schimbi să fi cum vrea el.

| VoidEternal a răspuns (pentru smekera123):

Daca tu nu vrei sa îți schimbi stilul, el de ce ar trebui să își schimbe standardele?

| sammie a răspuns (pentru smekera123):

Dacă are iubită sau vezi că vorbește cu o fată atunci mai bine nu te mai stresa cu el și găsește pe altcineva. Apropo, câți ani ai? Poate ți-aș putea da mai multe sfaturi.

| sammie a răspuns:

Știu că este greu să-ți scoți un băiat din minte dar măcar zi în gândul tău: '' Fată, de ce te mai stresezi atât dacă el nu te place? Cu ce o să te ajute după aceea? ''

| Sistemulxxl a răspuns:

Daca nu-i esti pe plac vezi de treaba ta. Poate nu e interesat de tine.

| hearedflagbutibecolorblind a răspuns:

Bro ce ti pierzi timpul dupa un terminat mai ales ca ti a dat reject de 2 ori LMAOO, move on exista baietii mai buni ca el, nu poti obliga pe cineva sa te placa