| Ella21052003 a întrebat:

In perioada 28-5 mai trebuie sa plec in vacanta la mare in alta tara! Este o excursie scumpa si foarte inportanta pentru mine.
Menstruatia mea este tocmai regulata( de obicei ca in jurul primei zile din luna mereu).Mi-a venit pe 2 aprilie si acum trebuie sa imi vina in perioada in care sunt in vacanta! Ce pot face ca sa-mi intarzi menstruatia? Va rog nu vreau sa iau pastile la varsta mea! Ps. Menstruatia mea dureaza cam 7 zile asa ca ar strica tot. Imi vine sa plang,

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Poti lua anticonceptionale luna aceea

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu poti sa faci nimic... nici nu pastile nu faci mare lucru dapai fara. In alta ordine de idei exista tampoane

| devilshelp a răspuns:

Nu ai ce sa faci. Ia-ti tampoane speciale pentru apa si asta e