| ElisaSprouse a întrebat:

In ultima vreme nu ma mai inteleg cu nimeni. Nu mai am prieteni. Simt ca nimeni nu ma mai auporta si nu ma pot integra nicaieri. Uneori imi vine sa izbucnesc in plans... am ajuns sa cred ca sunt sortita sa fiu singura si sa nu am prieteni. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Apac a răspuns:

Nu e vina ta că nu ai prieteni, este vina lor; ei nu merită să aibă o prietenă ca tine. Încearcă să frecventezi locuri unde ai putea găsi persoane cu interese apropiate de ale tale. Dacă mai ești în sistemul de învățământ, la școală, liceu sau facultate, e destul de ușor să-ți faci prieteni, cel puțin cât timp te afli în colectivul potrivit; de asemenea, și locul de muncă poate fi un loc bun de legat prietenii. Mult noroc! Stai liniștită, nu mai plânge și nu te mai gândi câ tu ești problema, pentru că nu ești.

2 răspunsuri:
| OanaAlexandra123 a răspuns:

Exteriorizeaza-te fata de prietenii tai.

| Petru26 a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la un psiholog. Te va ajuta. Iti spun din propria experienta. Poate suferi dintr-o anumita cauza. Nu sta asa. Vb. cu cineva apropiat. Fii happy!