| anonim_4396 a întrebat:

Buna la toata lumea si la multi ani fetelor big hug big grin
Mah, am si eu o mica problema ca tot omul.
In ultimii ani am trecut prin anumite probleme..financiare,familiale,sentimentale,sociale.
-Financiare in sensul ca am fost nevoit sa strag cureaua vreo 2-3 ani si sa fac economii(o buna perioada de timp am mancat doar turte pe plita, cartofi prajiti si gogosi straight face ) ca sa-i investesc intr-o afacere.Am riscat totul.Nu mai aveam bani decat de platit anumite facturi.Am avut perioade in care nu-mi permiteam sa ies seara cu prietenii.Iar acele perioade au fost luni bune de zile.
-Familiale in sensul ca acum 3 ani a decedat tatal meu,iar mama mea a murit acum o luna straight face
-Sociale,am fost tradat si umilit de niste "prieteni" in ultimul hal,pe langa asta am avut si un proces cu niste vecini in legatura cu ceva pe care l-am castigat, dar greu tare straight face
-Sentimentale in sensul ca m-am despartit de o fosta pe care o iubeam enorm. Enorm, nici n-aveti ideea cat de mult o iubeam.In stil platonic.
Si mai multe alte lucruri marunte care au umplut si ele paharul ca sa zic asa.

Parerea mea e ca am trecut peste toate astea ce s-au intamplat.Am uitat sa precizez ca am 25 de ani si problemele au inceput de la 22 cam asa.
Ce se intampla de fapt si care e rostul acestor marturisiri pe care le-am tinut in mine mult timp?
Am momente in care nu reusesc sa fiu cum eram odata adica plin de viata,optimist,imi mergeau toate ca pe banda, aveam succes in toate si toate imi ieseau asa cum imi doream fara prea mari eforturi.
Mi-a scazut mult increderea in mine si lucrul asta il simt.M-am inchis mult in mine, am devenit peste noapte serios si ingandurat si uneori cu anumite frici.Frica de a esua, frica de a pierde anumite persoane si lucruri, frica de a ma face de ras si din astea.
Eu nu aveam frica de nimic in viata asta.Aratam mai bine,mergeam la sala,mancam sportul pe paine calda,acum am mai slabit, nu mai am energia aia de care spuneam.
Mi-am pierdut mult si din sex-appeal.
Nu ca ma laud acum si din astea, dar eram in stare sa cuceresc usor foarte multe fete.Chiar si pe cele mai inabordabile.
Aveam atractia aia,chestia aia.
Sper sa intelegeti la ce ma refer.

Imi doresc mult sa devin cum eram odata,fara griji,fara stres, fara frici.
Vreau sa fiu eu din nou. sad
Am gasit tot timpul taria si puterea sa trec peste probleme, dar nu reusesc sa fac sa-mi creasca increderea in mine.
Nu stiu cum sa fac. straight face
Daca puteti veni cu ceva sfaturi voi aprecia happy
Trebuie sa se poate face ceva.Ma simt capabil de foarte multe lucruri, imi cunosc limitele si simt ca functionez la 30% din capacitate ca sa zic asa.Adica intelegeti voi comparatia.
Ce credeti ca trebuie sa fac?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sa vizualizezi documentarul secretului, eu cand rad toata ziua viata imi merge bine, dar cand gandesti la ceva rau atragi problemele in viata ta conteaza sa iti planifici viitorul visand incontinuu sa razi din orice prostie si vei vedea ca totul va fi mai bine.

| DoriKat a răspuns:

Vai... de cate ori am auzit fraza cu ''puteam sa cuceresc usor orice fata''. si nu ca nu te-as crede in stare, ca nu te cunosc personal, dar ce-ti mai place sa te lauzi. Sfatul meu e sa-ti iei o planta. poti sa incepi cu un cactus, ca se intretine mai usor.

gata cu gluma.
increderea in tine va creste doar in momentul in care o sa ai realizari, atunci cand o sa te simti mandru de tine. Frica de a esua o avem cu totii, adica si mie mi-e frica si am emotii si la cele mai banale lucruri.
Incearca sa te inconjori cu prieteni adevarati, pentru ca au si ei un rol important atunci cand esti cu moralul la pamant.
concret: prin munca vei reusi! Crede-ma ca nu exista persoana care sa nu se simta implinita atunci cand face ceea ce-i place. si nu-ti fa griji, iubirea ta o sa vina. e acolo undeva, si te asteapta. ce-i al tau e pus deoparte! succes!

| missandrab a răspuns:

E si normal sa simti ca ai ajuns la capatul rabdarii, ca prin cate ai trecut, numai tu stii cum le-ai facut fata... nimeni nu e mai in masura decat tine sa te ajute.