| RahheBlue a întrebat:

Buna m-ar putea ajuta si pe mine cineva?. Am auzit ca parfumul ar fi bun pentru remedierea acneei deoarece contine alcol si ar putea indeparta bacteriile este adevarat?

11 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!
Ai auzit doar prostioare sad

Vezi alte detalii în răspunsul pe care ţi l-am dat la cealaltă întrebare...

Toate cele bune!

| aXy99 a răspuns:

Si eu aveam mari probleme cu cosurile. Dupa mult timp (cam tarziu ce-i drept) am fost la dermatolog. Mie mi-a recomandat SOTRET + inca cateva creme pe care mi le schimba lunar. Dupa cate luni n-am mai avut niciun cos. 6 luni a durat tratamentul, dar am scapat de toate cosurile de pe piept, spate, fata. A meritat. Du-te la alt dermatolog, incearca! Rabdarea este cheia.

| Jimtheghost a răspuns:

Nah, nu ti-as recomanda sa te dai cu parfum pe fata. Acneea e cea mai grava forma in care pot aparea cosurile si se trateaza doar cu ce iti recomanda dermatologul.

| RahheBlue explică (pentru Jimtheghost):

Am fost la dermatolog dar era cam indiferenta, nici nu s-a uitat bine la fata mea ca a si zis Zineryt si totusi l-am folosit mi-au disparut dar dupa adica acum am o acnee foarte grava e nasol

| Jimtheghost a răspuns (pentru RahheBlue):

Poate ai intrerupt tratamentul cu respectivul medicament si de asta. Eu zic sa folosesti demachiant si crema hidratanta de fiecare data cand mergi la culcare, indiferent daca folosesti machiaj sau nu.

| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, cel mai bun tratament pentru fata este apa si sapunul, crede-ma ca daca te dai cu tot felul de prostii asa o sa arate si fata ta, cel mai bine e sa lasi procesul natural.
Sa ai o zi placuta!

| Caddy14 a răspuns:

Incearca cu aftersave

| RahheBlue explică:

Eu nu ma machez ca sa folosesc ce ai zis sincer am folosit foarte multe creme, si ceaiuri dar degeaba

| RahheBlue explică:

Si folosesc creme hidratante dar mi se face si mai rau

| RahheBlue explică:

Nuj dar astept cu nerabdare momentul sa nu mai fiu adolescenta pentru ca e aiurea sa stau numai in casa pentru ca am o faţă fantastica

| Alexia123simu a răspuns:

Demachiant si crema hidratanta - eu asta folosesc si sunt bine, dar trebuie sa il folosesti in fiecare seara