| leony a întrebat:

mama nu ma lasa sa ies cu prietenii din casa deloc.Imi spune sa las iesitu pe afara si sa pun mana pe o carte ca la scoala nu imi spune daca ies afara sau nu. Mi'as dori sa ies si eu cu prietenii mei pe afara macar 1 ora.straight face
Nici macar un oracol nu m-a lasat sa il fac, imi spuneti va rog cum o pot convinge sa ma lase si pe mine afara? dau FUNDITA pentru cel mai bun raspuns multumesc

Răspuns Câştigător
| alessia a răspuns:

Off.grea e viata asta uneori,. si asa de nedreapta.mda bine ca eu nu am probleme de genu asta.pai acum depinde ce varsta ai. dar totusi de ce? nu inteleg nu ai si u voie sa iesi afara ca oricare altii.incearca sa discuti cu ea zii ca nu faci nimic rau. spune-i ca stai doar 1 ora si tine-te de cuvant si poate mai incolo o sa aoba mai mare incredere in tine.dovedeste-i ca nu esti un copil "rau" si ca nu faci nimic iesit din comun daca iesi cu prietenii.sau poti sa vorbesti cu tatal tau poate e mai intelegator.si spune-i lui sa vb cu mami tau. oricum eu iti urez multa multa bafta! si sper sa reusesti"":*:*:

2 răspunsuri:
| Grimalkin a răspuns:

Ce chestie. de mine se roaga sa ies pe afara.
In primul rand depinde si de varsta. Spune-i ca nu poti sta in casa non-stop, ca o sa devi un tip/o tipa retras/a si nu vei putea niciodata socializa prea usor. Ar trebui sa inteleaga.

| igrec005 a răspuns:

Daca ai note de la 8 in sus, ii poti spune si tu
-daca este multumita de note sa te lasa mcar o ora sa iesi pe afara
-sau ii poti spune sa te lase la cea mai buna prietena a ta, si te poti duce la plimbare
- incearca sa sari pe geam, dar nu uita sa iti incui usa... laughinglaughing