| anonim_4396 a întrebat:

Motanul meu a fugit afr 9 zile si acum s-a intors dar vomita tot ce mananca! Ii dadeam whiskas,m-am oprit din a-i da whiskas pentru ca mi-a zis o fata ca nu-i face bine,ei. iar a vomat, tot CE MANANCA! Nu stiu ce sa ma fac cu el, e a 3(de maine a 4a) a zi de cand s-a intors si acum a facut si treaba mare cu putina diaree, mi-e frica! VETERINAR NU EXISTA IN ORASUL MEU!

Răspuns Câştigător
| GreenLine a răspuns:

Da,trebuie sa te duci la un veterinar sau undeva daca vrei sa nu ramai fara el a da si sa nu-i mai dai whiskas decat dupa ce se face bine funda?

5 răspunsuri:
| Anonima264 a răspuns:

Buna!
Probabil in acele ziole plecate nu a mancat nimica, sau a mancat ceva stricat... oricum va trebui sa gasesti un veterninar chiar daca nu este nici unul in orasul tau(cauta in alta parte) ca altfel se va imbolnavi.
O seara buna!

| anonim_4396 explică (pentru Anonima264):

Dar am o problema, dupa cum stiti, e sambata si pana luni n-am unde sa caut/sa-l duc pentru ca.e weekend si lumea se odihneste, mentionez ca de 4 zile ii e rau cu ziua de maine 5. abia in a 6 a zi daca gasesc vreun veterinar, am inteles ca este unul dar e ff. departe si nu stiu daca reusesc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va rog ajutati-ma! Nu ma lasati, va rog mai raspundeti, dati-mi sfaturi ca nu stiu ce sa fac!

| GreenLine a răspuns:

Pai tu ai zis ca de cand s-a intors tot vomita nu? atunci insamna ca a mancat pe la,, vecini'' ceva iar organismul nu permite acel,, ceva'' asta o sa dureze mai mult pana o sa elimine acel ceva nu-ti face grij.

| anonim_4396 explică (pentru GreenLine):

Ouch.e grav? Ce as putea sa-i dau? Prima data cand a vomitat ( mancase whiskas) vomitase un corp strain care arata ca fecalele /excrementele si de atunci nu-i mai dau whiskas si tot vomita doar ca fara acel "corp"