| fetitzabunasinebuna a întrebat:

O cunostinta s-a indragostit de un tip. La inceput totu parea ok, el parca dadea semne ca ar placea`o. se uita la ea, o atingea cica." fara sa vrea ". incerca sa se bage in seama. dar toate astea fara a parea retras sau timid. Ea nu prea ii acorda atentie desii il placea si ea, adica ea nu vroia sa para ca si ea il place, desii se uita la el, si el a observat asta. Intrebarea este. ce sa faca, adica, il place, dar ea nu stie sigur daca o place, cum ar putea sa afle. Tin sa mentionez ca ei nu vor fi niciodata singurii. Ce sa faca. va rog raspunde`ti cat mai serios. Dau funda.

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Chiar daca nu sunt singuri il poate chema deoparte si sa-i spuna ce simte pentru el

| fetitzabunasinebuna explică (pentru mona):

Mersii, dar ea nu vrea sa-l intrebe, vrea sa afle prin alte metode. [ exclus faza cu intrebatu` nu va avea niciodata curaj.]

| mona a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Ar putea afla prin intermediul unui prieten comun

| fetitzabunasinebuna explică (pentru mona):

Nu se poate, nu vrea sa stie nimeni, ca dupa in caz ca el nu o place, se va face de ras, si in ziua de azi nu poti avea incredere in nimeni, si se gandeste cum sa afle prin gesturile lui, gen, ce intrebari sa-i puna sa se dea de gol, cum sa-i vorbeasca, cum sa se comporte. e noua in treaba cu dragostea. si pe mine nu ma asculta.

| mona a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Daca tipul este orgolios nu o sa se dea de gol niciodata

| fetitzabunasinebuna explică (pentru mona):

Nu este. dar nici prost. Cum ar putea sa intre in joc cu el, ce i`ar putea zice?

| mona a răspuns (pentru fetitzabunasinebuna):

Sa-i acorde mai multa atentie, nu neaparat trebuie sa-i zica ceva, daca si el face la fel inseamna ca o place

| fetitzabunasinebuna explică (pentru mona):

Da. o sa vedem. multumesc.