| xDyziix a întrebat:

Buna plizz sfaturi: Sunt cu un baiat si il iubesc foarte mult dar el e asa distrat nu prea imi dovedeste ca ma iubeste, cand ii spun ca ma duc acasa el spun bine pa si s-a intamplat sa o prinda pe pritena mea cea mai buna de fund si cand suntem noi doua si il astept sa iasa afara prima data o ia pe ea in brate si o pupa si ii spune ca ii sexy si pe mine ma pup si atat nici nu ma ia in brate. Recunosc ca sunt geloasa si gelozia e frica ca pierzi pe cineva, un prieten mi-a spus de face asta pentru ca prietenul meu vede ca-l iubesc mult si orce ar face eu nu ma despart de el. Aaa si cand mai trec fete in fata lui fluiera si le spune pritennilor cu care mai suntem pe afar ca ce buna este aia si cehsti de genu. Ce sa fac sa ma iubesca mai mult pentru ca nu vreau sa ne despartim.

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Eu nu il inteleg, e tampit putin, dar din pacate nu ai decat 3 alternative : 1. accepti situatia asa cum e in continua, ca asa e el, dar precis vei suferi 2.incerci sa o schimbi 3.iti bagi piciorul, ii dai papuci si cauti pe altul.
daca vrei sa o schimbi, nu ai ce sa faci decat sa vb cu el, ai putea sa faci si tu ca el, sa te mai dai la altii, insa s-ar putea sa se intoarca impotriva ta. eventual incearca sa il mai ignori zilele astea, nu`i rasp imd la tel, fa pe ocupata, sa vezi daca se straduieste sa te recureasca si sa petreaca timp cu tine. Daca nu cheama-l la o intalnire, sa fiti doar voi doi relaxati, intr-un loc mai linistit si vb cu el spune-i ca te raneste modul in care se poarta si ca ceva trebuia sa se schimba acum. Daca nu-i pasa de sentimentele tale e clar ca accepta relatia din comoditate si din pacate trebuia sa ii dai papucii.

5 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Trebuie sa ti faci un iubit secret si iti va fi foarte bine langa el..ai sa vezi!

| BiuL a răspuns:

Ce dobitoc. Dar cum sunteti voi impreuna cand el numai te pupa? Cum ati ajuns impreuna? Asta nu e relatie, e amicitie... Discuta cu el, spune-i ce te deranjeaza dar pe un ton prietenos, mai fa cate o gluma sa nu para ca ii faci reprosuri.

| xDyziix explică (pentru BiuL):

Ma mai saruta dar rar si cu el nu se poate vorbi el vrea doar sa se ditreze si sa joace fodbal si sa vezi ce a facut mai demult mi-a spus sa incepem totul de la inceput adica so luam de la capat cum era mai demilt (atunci imi arata ca ma iubea )dar in urmatoarea zi in care urma so luam de la inceput el nici nu m-a bagat in seama! tu ceai face in locul meu?

| BiuL a răspuns (pentru xDyziix):

Eu nu il inteleg, e tampit putin, dar din pacate nu ai decat 3 alternative : 1. accepti situatia asa cum e in continua, ca asa e el, dar precis vei suferi 2.incerci sa o schimbi 3.iti bagi piciorul, ii dai papuci si cauti pe altul.
daca vrei sa o schimbi, nu ai ce sa faci decat sa vb cu el, ai putea sa faci si tu ca el, sa te mai dai la altii, insa s-ar putea sa se intoarca impotriva ta. eventual incearca sa il mai ignori zilele astea, nu`i rasp imd la tel, fa pe ocupata, sa vezi daca se straduieste sa te recureasca si sa petreaca timp cu tine. Daca nu cheama-l la o intalnire, sa fiti doar voi doi relaxati, intr-un loc mai linistit si vb cu el spune-i ca te raneste modul in care se poarta si ca ceva trebuia sa se schimba acum. Daca nu-i pasa de sentimentele tale e clar ca accepta relatia din comoditate si din pacate trebuia sa ii dai papucii.

| eatpraylove a răspuns:

Din cate am citit nu prea te iubeste asa cum il iubesti eu, si mi se pare cam grosolan ce face, adica prietena ta cea mai buna? si de fata cu tine? nu mi se pare ok, eu spun ca nu merita si ca ar trebui sa te desparti de el, tu inainte s-o faca el, fiindca o s-o faca, ai sa vezi, e clar ca nu mai are nici-un interes pentru tine, scuze dar asta e adevarul, vorbeste cu el, spune ca te deranjeaza ce face si vezi cum reactioneaza la ce-i spui, si iti vei da seama daca merita sau nu

| MaryM a răspuns:

Sincer nu ai de ce să îţi baţi capul. Când va veni ziua în care fetele îşi vor da seama că majoritatea băieţilor caută numai distracţie şi nu mai cunosc noţiunea de "iubire"?
Puneţi suflet ca nişte proaste şi vă rog să îmi scuzaţi expresia dar vă lăsaţi conduse de inimă şi uitaţi că aveţi şi minte! TREZIREA!