| adrianpusca a întrebat:

Buna seara, am 17 ani,sunt din Ploiesti, si in clasa a 9a, am renuntat la scoala..am avut niste probleme, am 8 clase,acum eu vreau sa merg sa fac cursuri de Ospatar. unde sa ma duc? Cum e acolo? Cu plata fara? Si cat dureaza, Va multumesc!

5 răspunsuri:
| Trolli a răspuns:

Buna, incearca la ajofm.
http://www.prahova.anofm.ro/cursuri%20PCLM.html
Bafta.

| Tase19 a răspuns:

Din cate stiu da poti face cursul de ospatari. Este cu plata, pretul difera de la scoala la scoala, in jur de 700 de lei. Ca sa te inscrii ai nevoie de copie dupa buletin, certificatul de nastere si foaia matricola respectiv diploma de 8 clase. Cursul dureaza 20 saptamani. 1/3 pregatire teoretica si 2/3 instruire practica.

| adrianpusca explică (pentru Tase19):

Mersi,esti din Ploiesti?! Si unde pot sa ma duc? sa incerc?!

| Tase19 a răspuns (pentru adrianpusca):

Http://cursuricalificaregratuite.ro/......-plata.php
pe acest site gasesti toate datele de care ai nevoie. selectezi Prahova, apoi Ploiesti, la oferte cursuri si te duci pana la litera O acolo gasesti cursul de ospatari

| adrianpusca explică (pentru Tase19):

Da nu gasesc, OSPATAR!