| VizireanuMihai a întrebat:

Bună seara! Am cunoscut o fata și am început sa vorbim. Vorbeam foarte mult, dar într-o zi i-am spus ca îmi place de ea și mi-a spus ca și ei ii place de mine doar ca nu vrea relație. De atunci nu mai vorbim asa des. Aș vrea să o întreb dacă vrea sa fim împreună dar îmi este sa nu mă fac de ras. Ma puteți ajuta cu niște sfaturi?
Ofer funda!

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Daca doar vorbiti si nu v-ati vazut nicio data fata in fata este o copilarie sa intrebi pe cineva daca vrea sa fiti impreuna! dupa cum pui problema esti mic de ani
mai intai incearca sa va vedeti in oras, sa va plimbati sa stati la un suc si doar dupa aceea iti vei da seama daca te place ca pe un iubit sau te vede ca pe un amic
intrebari de genul vrei sa fim impreuna sunt copilaresti si daca iti spune NU se termina totul, asa neintreband asta prin mesaje si vazand-o fata in fata, nu ai de unde sa stii ca nu te va placea!
voi generatii de adolescenti aveti tehnologia dar va inchideti in voi si "operati" doar pe net, ati uitat ce inseamna socializarea!

| VizireanuMihai explică (pentru Simpatic):

Ne cunoaștem fata în fata de aproape 6 luni

| Simpatic a răspuns (pentru VizireanuMihai):

Una este sa te cunosti fata in fata ca va stiti de la scoala, de la eu stiu de unde din cartier si alta este sa iesi cu cineva la o intalnire!
daca ati iesit la o intalnire, ti-a dat de inteles ca te place?
conteaza mult ceea ce arata o femeie la o intalnire
conteaza si prin mesaje cum se exprima de asemenea
ia in calcul si faptul ca poate nu te vede asa cum o vezi tu pe ea, nu ar fi primul caz din lume!

| Cosmin3412 a răspuns:

Dacă ți-a spus clar ca nu vrea o relație...ce încerci tu acum?
Sunt n motive sa nu vrea relație, ori e prea mica nu vrea sa facă asta, ori nu o lasă părinți și nu vrea probleme, etc.
Tu spune-i asa. Am vb cu tine, mi-ai spus că nu vrei relație, ok accept. Dar te rog să-mi spui atunci cand iti dorești o relație cu mine. Si aștepți.