| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara TPU, am o problema, sunt foarte sensibil de fel, am 17 ani, am o iubita și stau cu ea de 5 luni, orice lucru din trecutul ei cu fostul pe care mi-l spune, legat de momentele lor sexuale sau lucruri mărunte de care nu ar trebui sa ma supăr, încep sa plâng, ca ma simt mai înjosit ca fostul ei, mai nașpa, bun de nimic. Ma puteți ajuta cu un sfat cum as putea trece peste sa nu pun atâta suflet și sa fiu mai nepăsător și sa nu mai fiu așa sensibil și sa nu ma mai frământe gândurile alea?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Dar nici tu nu ai avut mare dreptate, daca cineva iti vorbeste despre alta persoana cu care a fost NU este doar in cazul in care mai are sentimente, mai ales daca cei 2 se stiu. Fetele sunt mai tampitele de fel (unele) si pot sa rada pe seama unor foste relatii, de genul ce nas mare avea prstu ala, sau ce bine ma ardea.
De obicei genul asta de fete nimfomane care stau in casa cu baieti de pa varste de 14-15 ani ca s-au dizvirginat de la 13 ani, isi aduc aminte de foste relatii doar pentru ca fostul o ardea mai bine decat actualul happy si ai dreptate cu ceva chiar din acest punct de vedere al vorbirii repetative despre cineva din trecut, ar trebui cel in cauza alex121 sa renunte la ea, ca poate fi ca o bataie de joc.
Adica spui 1 data de 2 ori dar cand aduci vorba mereu despre cineva intr-o relatie este chiar aiurea.
Ma scuzati ca si eu sunt om mare (nu foarte mare happy ) si am abordat un limbaj golanesc, dar imi place sa vorbesc oamenilor pe limba lor, aici nu tie ti-am vorbit pe limba ta ci despre fata asta de care s-a vorbit in acest topic, ei i-am atribuit acest limbaj, adica ei si celor ca ea care se culca cu baieti pe la 13-14 aniwinking
ops si eu am citit prin wi-fi

24 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Rupe relatia cu fata!
Daca ea iti povesteste partidele ei sexuale, atunci tine mai mult la fostul decat la tine si oricand va avea ocazia se va intoarce la el.

| Simpatic a răspuns:

Draga alex nu pot sa iti spun decat sa fii barbat, in fata unei femei sa nu plangi niciodata, barbatii nu trebuie sa arate ca ii doare ceva.
Daca te deranjeaza ceva discuti intre 4 ochi cu prietena ta, daca in continuare face acelasi lucru atunci te poti gandi daca mai stai cu ea sau nu.
Oricum aceste lucruri nu ar trebui sa te afecteze atat de tare.

ps: am revenit cu un raspun mai bun, primul pentru care am luat funda fusese un raspuns catre userita mirela.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se vede că nu ai treabă, că cineva îți dă de mâncare, că nu ai grija zilei de mâine, că nu te interesează ce vei face peste 10 ani, că nu ai planuri, scopuri de viitor. Atunci te năpădesc gânduri.

| Mirela20001998 a răspuns (pentru sadrian46):

Dar de unde stiti dvs? Cititi oamenii prin wifi? laughing Ca altfel nu-mi explic care e treaba cu raspunsul dvs. Rai de gura vad ca putem fi cu totii. Nu va mai dati asa cu presupusul daca nu cunoasteti un om happy Nu-i frumos, mai ales la varsta dvs. Ar trebui sa fiti un exemplu pentru noi astia tinerii happy

| Mirela20001998 a răspuns (pentru Simpatic):

Sa rada despre "ce bine ma ardea"? laughing Hai sa fim seriosi... Daca o fata "glumeste" despre cum o ardea fostul, treaba e cam clara laughing Si din nou, de unde stiti ca fata aia are 13-14 ani sau ca s-a culcat la varsta aia cu baieti? laughing Cititi cam nasol prin wifi, sigur aveti conexiunea buna? laughing Mie asta nu-mi place la oameni, ca intotdeauna vorbesc in necunostinta de cauza happy Si nu cred ca mai are rost sa intram in detalii care nu ne privesc. Baiatul a vrut doar un sfat, nu dezbaterea teoriei evolutiei laughing
O seara buna sa aveti! happy

| sadrian46 a răspuns (pentru Mirela20001998):

Tocmai asta fac. Acesta este exemplul pe care îl dau. Da, citesc oamenii prin remote viewing. Astfel poți să îți explici.

| sadrian46 a răspuns (pentru Simpatic):

Știi ce am citit eu prin wi-fi.
Că tu nu poți răspunde la întrebarea de ce se culcă ele cu băieții de la 13-14 ani. și de ce asta este ceva rău, mai ales.

| Simpatic a răspuns (pentru Mirela20001998):

Pentru ca tanti unii avem experiente de viata multa, si-am trait si intalnit fel si fel de persoane,chiar mai intim decat ne-am dorit in anumite situatii, iar cei inteligenti pot corela comportamente specifice cu perosane specifice, cam ce face un criminalist bun!, si ai sa realizeazi la un moment dat ca in viata intalnesti perosane care nu pot fi citite cat si pe persone XEROX care folosesc TIPAR asa cum folosesc anumite limbaje de programare, adica au acelasi comportament in aceleasi situatii, pe unii ii regasim si in trasaturile fizice asematoare cu comportament asemanator, de acolo si vorba ce fata de puscarias ai, ce fata de bagaboanta are cutare, nu este un postulat dar sunt cazuri in care aspectul chiar iti tradeaza comportamentul si conduita.
Iar daca erai atenta utilizatorul alex ne-a dat destule indicii din care sa ne dam seama cu ce fata vorbeste, deci nu a vorbit nimeni in necunostinta de cauza. cheers

| Mirela20001998 a răspuns (pentru sadrian46):

Ce intrebare, domnule? laughing Aici chiar nu era vorba despre de ce se culca copilele cu baieti de la 13-14 ani. Da, e nasol, dar nu ne priveste pe noi, ci pe parintii lor happy

| Mirela20001998 a răspuns (pentru Simpatic):

Te-ai gandit sa vizitezi un psihiatru, "tanti"? laughing
Sunt niste copii, dude. Despre ce tot vorbesti?
Doamne fereste. Nu am crezut ca o sa intalnesc oameni nebuni si pe TPU.

| 1231242 a răspuns (pentru Simpatic):

Bun, și ce ar trebui să facă?!

| sadrian46 a răspuns (pentru Mirela20001998):

Da, e nasol.
Dar de ce e nasol?

| 1231242 a răspuns (pentru Mirela20001998):

Și tu vorbești de parcă ești mă-sa fetei.

O seară bună!

| Simpatic a răspuns (pentru Mirela20001998):

Daca eu sunt nebun ca sunt bun cunoscator al tipurilor de oameni, atunci dumneata esti o TUTA, cauta in dex ce inseamna.
si ca sa va arata ca n-am nimic cu prietenii nostri tigani iti spun si du-te fa si vezi-ti de treaba ta, nu imi mai da mie replay, incult-o.

| Simpatic a răspuns (pentru Mirela20001998):

Dar nici tu nu ai avut mare dreptate, daca cineva iti vorbeste despre alta persoana cu care a fost NU este doar in cazul in care mai are sentimente, mai ales daca cei 2 se stiu. Fetele sunt mai tampitele de fel (unele) si pot sa rada pe seama unor foste relatii, de genul ce nas mare avea prstu ala, sau ce bine ma ardea.
De obicei genul asta de fete nimfomane care stau in casa cu baieti de pa varste de 14-15 ani ca s-au dizvirginat de la 13 ani, isi aduc aminte de foste relatii doar pentru ca fostul o ardea mai bine decat actualul happy si ai dreptate cu ceva chiar din acest punct de vedere al vorbirii repetative despre cineva din trecut, ar trebui cel in cauza alex121 sa renunte la ea, ca poate fi ca o bataie de joc.
Adica spui 1 data de 2 ori dar cand aduci vorba mereu despre cineva intr-o relatie este chiar aiurea.
Ma scuzati ca si eu sunt om mare (nu foarte mare happy ) si am abordat un limbaj golanesc, dar imi place sa vorbesc oamenilor pe limba lor, aici nu tie ti-am vorbit pe limba ta ci despre fata asta de care s-a vorbit in acest topic, ei i-am atribuit acest limbaj, adica ei si celor ca ea care se culca cu baieti pe la 13-14 aniwinking
ops si eu am citit prin wi-fi

| Celcestietot a răspuns:

Ar trebui sa petreaca prezentul cu tine, nu "cu fostul".

| Holiday a răspuns:

Povesteste-i si tu ce si cum faceai cu fostele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu timpul te vei schimba da nu peste noapte viata si unii oameni vor calca pe sufletu tau mai ceva ca pe asfalt si vei deveni imun la porcarii de astea nu vei mai fi asa de sensibil, asa am fost si eu o vreme da viata si oamenii mau schimbat unii te ataca exact unde ai punctul cel mai sensibil si o fac fara nici o remuscare. nu mai baga in seama toate porcariile fata ori e tampa de il aduce in discutie ori mai are sentimente pentru el daca tot cintinua sa il aduca pe ex-ul in discutie spune-i ca nu te intereseaza de ce a facut ea cu fostul ca nu te incalzeste cu nimic subiectu asta sa vorbeasca de prezent ca doar ea traieste prezentul nu trecutul si viitorul daca tot o lalalaie cu fostul e clar te tine de catelus fi barbat si numai pune la suflet orice chestie explica-i ca nu iti face placere sa vb despre fostul ci ar trebui sa vb doar despre voi 2 de relatia voastra daca se poate numi "relatie". ea probabil te si desconsidera si te vede ca pe un catelus nu ca pe un baiat, barbat in devenire vazandu te plangand. nu exista pastile pentru asa ceva asa esti tu nu ai trecut prin viata nu ai trecut prin greutati prin multe chestii si probabil de aceea esti asa.iti recomand sa faci armata cred ca te va schimba mult in bine si va face un barbat adevarat din tine.

| brokxy a răspuns:

Si eu am avut un iubit, tot vorbea de fosta, ai grija cand incepe sa te IGNORE, si sa nu iti mai dea importanta se va intoarce la el......Si doare.....doare foarte tare. Spune-i sa inceteze si sa nu mai vorbeasca despre el. Daca se supara e clar, inca vorbeste cu el!

| Alexandrionelu a răspuns:

Asa se întâmplă când te îndrăgostești de o femeie second-hand. N-ai prea multe de făcut, ori o accepți cu tot trecutul ei și paranteză, ceea ce îți povestește ea ție nu este nici 1% din ceea ce a făcut ea în trecut, ori îți cauți o fata cuminte, preferabil virgina și atunci nu vei mai avea astfel de probleme. Tu ști cum vrei sa îți trăiești viata și nici o feminista nu te poate convinge ca este normal sa iubești ce au tras și lăsat alții.
Tu decizi!

| Username272 a răspuns:

Credeți-mă ca ea nu mai tine deloc la fostul, dar pur și simplu când îmi spune chestii mărunte de care nu ar trebui sa ma supăr, uneori încep sa plâng

| Username272 a răspuns:

Vă mulțumesc foarte mult tuturor pentru răspunsuri și susținere, dar eu pe aceasta fata o iubesc mult, țin la ea, avem o strânsă relație, cu unele mici certuri, problema este uneori și la mine ca vreau sa aflu unele chestii din trecutul ei cu fostul și sa ma compar cu el, am orgoliul asta de bărbat sa fiu mai bun ca el in pat și in orice altceva, și cum ea e sinceră îmi spune adevarul, iar acel adevăr doare și ma supăra, și problema e ca, După ce aflu chestiile ma supăr din acele cacaturi, fostul nu mai are nici o legătura cu ea, doar am eu orgoliul de bărbat sa fiu mai bun și o iubesc mult și mă stresez pentru orice sa fie bine și sa nu fie trista, sa fie veselă

| Mirela20001998 a răspuns:

Pai, in primul rand. Ea daca inca iti vorbeste despre fostul iubit si despre momentele lor petrecute impreuna, inseamna ca inca mai are sentimente pentru el si isi cam bate joc de tine... Pentru ca atunci cand esti intr-o relatie, nu aduci niciodata in discutie despre cum erai cu fostul sau fosta. Deci ea probabil inca mai simte ceva pentru fostul. Ai grija happy Comunica cu ea. Comunicarea este foarte importanta intr-o relatie.

| Username272 a răspuns (pentru Mirela20001998):

Crede-mă ca nu mai are nici o treaba cu el sincer îți spun acum, am întrebat-o o data ca gen am avut contacte sexuale, și i-am zis, sunt mai bun ca fostul, și a spus ca nu, ca cu el era mai excitată.

| Mirela20001998 a răspuns (pentru Username272):

Las-o s-o excite fostul in continuare atunci happy Esti un baiat bun si nu meriti o asemenea fata happy Capul sus si privirea inainte! N-ai idee cate fete cuminti asteapta un baiat ca tine happy