| Florentina9210 a întrebat:

Buna seara TPU. Am si eu o mica problema, vorbesc cu un baiat de aproape 4 ani si ne-am intalnit de cateva ori mi nu mi-a placut la inceput de el, deoarece vorbea cam tare si facea cateva faze deplasate. Si de atunci el tot timpul imi zice sa ne mai vedem si eu nu ma simt pregatita de fapt nici nu stiu daca am ceva pentru el. Nici nu l-as vrea dar nici nu l-as lasa ceva de genul. si el mi-a reprosat ca mi-am batut joc de sentimentele sale. Acum am stabilit sa ne vedem azi, eu nu am putut deoarece sunt racita. El spunea ca are examen si i-am urat succes a vazut mesajul dar nu mi-a mai zis nimic. M-am luat de el, si mi-a zis ca ce ca el este ocupat cu meciul plus facultate si nu sta sa raspunda la toate mesajele. Eu una credeam ca sunt una din prioritatile sale, voi ce credeti?

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Gandeste-te bine cum au decurs acesti ani. A fost alaturi de tine mereu sau doar asa cand si-a adus aminte si nu avea ocupatie? Din ce imi spui ca facea niste faze deplasate si ti-a reprosat ca ti-ai batut joc de sentimentele lui ma gandesc sa nu fie un player care sa vrea sa iti manipuleze sentimentele. Sa nu fii decat o distractie pentru clipe negre. Tu stii cel mai bine. Nu ma pot pronunta doar cu atatea date.
E adevarat ca ar fi putut sa iti raspunda la mesaj. Dar tu stii in ce masura asta e doar un aspect negativ sau picatura care sa umple paharul si sa te faca sa iei o decizie.
Iti place ca este independent si stabil emotional. Dar poate stabilitatea asta ascunde doar nepasare si ego.

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

El mi-a zis ca m-ar vrea langa el acum cand are nevoie mai multa de mine, cu studiile sale si cu meciul. Da, au fost si unele saptamani cand nici nu mai vorbea cu mine dupa imi dadea mesaj, mai ales in vara am vorbit foarte putin. Si din august pana in octombrie nu am mai stiut nimic de el. Mi-a zis ca trebuie sa invat sa il inteleg mai mult.

| Bacemi a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu cred ca niciunul dintre voi nu e pregatit pentru relatia asta. Sunt totusi 4 ani. Ar fi trebuit sa fii convinsa pana acum. Sa simti ceva mai mult pentru el. Daca vrei sa ai viata ta si nu vrei o relatie in adevaratul sens al cuvantului ci doar sex si cateva zile ici si colo pentru distractie impreuna de dragul diversitatii si el vrea la fel, e ok. Altfel, nu as recomanda sa continuati. Poate baiatul asta chiar simte ceva si ar fi pacat sa iti bati joc. Sau poate de fapt il doare in 14 si esti doar asa o petrecere a timpului cand nu are alte variante, caz in care e acelasi lucru. Situatia asta e cam LOSE to LOSE.

| Florentina9210 explică (pentru Bacemi):

Asa e ai dreptate. Ii voi spune sa ramanem prieteni si atat. E mai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai crezut gresit. Dupa ce i-ai dat mereu cu praf de mers nu ai cum sa te astepti sa fie in limba dupa tine cand vrei tu.

| MTD4TheD3v1l a răspuns:

Auzi fetito eu cred ca tu ceri prea multa atentie. Daca nu il placi/iubesti.dai pace baiatului nu ii rupe inima. nu va raniti unul pe altul dai pace sa traiasca fericit... la ce fite ai descris ca ai tu ai nevoie de un golan unu care sa te pun sub picioare unu sa fie tare in gura si sa aiba BMW nu insel asa-i?winking

| Florentina9210 explică (pentru MTD4TheD3v1l):

Auzi mai baiatule? Eu aveam nevoie de un sfat nu de un repros. Nu stii sa faci diferenta? Cred ca oricine in aceasta lume este liber sa faca ce vrea. Si nu cred ca am fite. Ma comport asa deoarece as fi fost si eu bataia de joc la multi pana acum. Am fost jignita in toate felurile, de ce? Ca nu am vrut sa m a culc cu ei din prima seara.

| T0T a răspuns (pentru Florentina9210):

mattyas are dreptate, după ce că îl respingi mai ai și nesimțirea să ai așteptări de la el.

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru Florentina9210):

Eu nu am zis asta sa te jignesc, dar gandeste-te, presupun ca nu esti chiar o copila care sa nu poata sa gandeasca, in plus daca crezi ca poti face sa il iubesti si tu.
Atunci incearca dar gandeste-te ca iubirea e grea cand suferi, si sa il lasi dupa ca te plictisesti sau nu iti mai place sau nu ai vrut doar pe moment

| Florentina9210 explică (pentru MTD4TheD3v1l):

Da dar eu stau si ma gandesc oare ce vrea el de la mine cu adevarat. Aici imi spune ca vrea ceva serios cu mine si ca sunt fata de care ii place, acum ceva vreme mi-a reporsat faptul ca eu mi-am batut joc de sentimentele sale, dar adevarul este ca nu eram pregatita de intalniri. Poate se da si el bine pe langa mine doar sa ma aiba si dupa sa imi dea cu piciorul...

| MTD4TheD3v1l a răspuns (pentru Florentina9210):

Asta crezi? dupa cele spuse mai sus. parca il tratai ca pe un rahat... si acuma spui ca simti ceva pentru el? :/ ciudat... dar mno spune-i si tu ce simti si vezi ce se intampla

| GoldenKing a răspuns:

Daca il vei trata ca un rahatel mic, iti cam dai seama ca o sa il doara pe undeva, si o sa isi caute pe alta, nu? In plus nu simti nimic pentru el, nu e problema.Voi unele prea va credeti printese...

| Roxanaaaaaaaaa a răspuns:

Eu cred ca nu trebuie sa te gândești ca tu esti o prioritate. Nu e bine sa te supraestimezi în ochii cuiva, plus ca asa îl faci sa te creadă egoista. Și mai cred ca dacă chiar nu îți place de el, sa termini întâlnirile. Îl faci sa sufere. Dar tine minte ca fiecare om are defectele lui. Bafta!