| ralucaizabela12 a întrebat:

Sunt in clasa a5a si nu stiu cu ce sa ma imbrac
Ajutor!
Si parul il am filat si este in lungime cu 17 centimetri peste umeri si nu stiu cum sa mi-l fac?

2 răspunsuri:
| ScapaMaDeEa a răspuns:

Buna! Presupun ca doresti haine cu care sa te imbraci la scoala, nu-i asa?
Eu iti recomand o pereche de blugi cu rupturi, dar nu vulgare. E mai bine sa te imbraci mai simplu, e de bun gust. Blugi, un pulover alb dragut, pentru ca la scoala trebuie sa fi imbracata decent! Sau o camasa cu o cravata rosie sau neagra, ai arata fantastic! Niste balerini negri ar fi perfecti pentru tine! Iti recomand sa nu te machiezi, sau daca chiar iti doresti da-ti cu un gloss pe buze. Parul ti-l impletesti spic, ti-l lasi liberi, in coada sau un coc la spate! E dragut.
Iti poti cumpara o agrafa fundita sau orice alta agrafa ca sa ai un accesoriu dragut.
Poti purta cerceii tai de aur, sau niste bobite negre!
Du-te cu mama ta prin oras, vei gasi o multime de haine in tendinte care te-ar putea avantaja la varsta ta! Ia-ti mama cu tine pentru a-ti da sfaturi, tu alegi hainele, iar ea isi da cu parerea!

Imi dai fundita? Plss. kiss

| Larisa211 a răspuns:

Si eu sun in clasa a6a. pentru inaltimea obisnuita a unei fete de 12 ani se potrivesc multe haine. Dar ele trebuie alese in functie de inaltime, siluete, cularea parului, pielii, ochiilor. parul arata intotdeauna bine intr-o coada impletita intr-o parte dic care sa iasa unele suvite pentru aspectul "neglijent". Poti sa il lasi liber si sa-l limitezi cu o cordeluta, bentita sau cum vrei sa-i spui. Cauta pe youtube tutoriale. Sun o gramada si ies de obicei foarte bine. eu ma parul foarte lung si am tutoriale speciale pentru par lung. Cauta pentru lungimea ta. Nu uita, 2 codite simple iti dau un aspect dragut si inocent, ca la 12 ani.
Sper ca ti-am fost de ajutor! big grin