| anonim1555 a întrebat:

Bună! Sunt noua aici deci nu ma prea descurc.Am nevoie de un răspuns la care vreau seriozitate va rog..Am 15 ani, menstruație de aproape 2 ani pana acum a venit în fiecare luna dar data era diferita, de vreo 6 luni venea pe data de 15 luna aceasta nu a mai venit..Am început sa ma panichează.sad
Țin sa menționez ca nu mi am început viata sexuala

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai de ce sa te panichezi, ca la anisorii tai ciclul este inca dnedesis, putand fii de tip NEREGULAT, care vin cand vrea el.
Oricum nu are importanta, ca doar nu te apuci de sexuiala de pe acum.

| Nirvanaaa a răspuns:

Ai o intarziere de 3 zile. Nu te panica. Se mai intampla ca esti la varsta pubertatii, hormonii fluctuează.
Poti sa ai intarzieri, poate sa iti vina mai devreme. Semn de îngrijorare e dacă nu iti vine 2-3 luni.
Dacă întârzie foarte mult atunci poți consulta un endocrinolog.

| anonim1555 explică:

Panichez*