| AmaliaAlice a întrebat:

Aceasta intrebare e adresata fetelor. Am aproape 12 ani si nu mi-a venit menstruatia.E normal? A, si tot la varsta asta sanii mei sunt micuti. Nu stiu daca e normal. Am prietene care sunt mai mici ca mine si le-a venit menstruatia si au si sanii destul de marisori. E normal?

4 răspunsuri:
| Smile4free a răspuns:

Nu te panica prietenei mele i-a venit la 16 ani. Sa stii ca e cu atat mai bine daca iti vine mai tarziu(sa nu treaca de 20 ani). Depinde de la organism la organism. Funda te rog puppy dog eyes

| alexuta13pe a răspuns:

Pff,da-mi id tau de mes si iti explic acolo mai multe, eu am 14 ani, si eu am fost k tine

| Emma4ang3l a răspuns:

BUna Laura. Este normal acest lucru. Nu te panica, menstruatia vine diferit la fiecare happy. Prima senzatie pe care o vei avea este ca te vor durea sanii si abdomenul. Mie de exemplu mi-a venit la 14 ani, deci nu este nimic gresit cu tine. Fiecare are corp diferit si un nivel de hormoni diferit, iar sanii abia dupa ce iti vine prima data ciclu vor incepe sa creasca happy

| AmaliaAlice explică (pentru Emma4ang3l):

Multumesc de raspunsuri.:-)