| BabyLove_3029 a întrebat:

Buna TPU.sad
ajutor
deci... m-am indragostit de un baiat din sc cu mine dar il iubesc f f f mult.nu am curaj sa ii zic. El ieri sa combiant cu o fata sad
il iubesc, as vrea sa fiu cu el.
ce sa faC?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca zici ca are iubita, atunci e mai greu, urmareste-l o vreme, prin motiv ca intereseaza-te de viata lui sociala, ca sa afli cand se va despartii de iubita actuala, apoi cand ea dispare intra in scena. Baga-te printr-o conversatie simpla si banala cu el in seama, si incearca sa faci in asa fel incat sa ii iei numarul de telefonhee hee sau id-ul de mess, mai vorbeste cu el si pe mess caci asa banuiesc ca iti va fi mai usor sa te imprietenesti cu el decat face2facehappy, imprietesnte-te cu el si lasa timpul sa treaca, pe parcurs, daca ajungeti prieteni buni cu siguranta se va indragostii de tine la un moment dathappy, cand vezi ca te va trata mai "special" spune-i ca simti ceva pentru el, daca el nu faca primul pas. Succes!:*

| CristineDelaruss a răspuns:

EE. asta e deameasmug.
Eu aveam 11 ani, imi palcea enoooooorm de un baiat.
Mam dus la el, i-am zis daca vrea sa fie cu mine, desi nici macar nu ne cunosteamrolling on the floor si a zxis ca da.
Pe parcurs ne'am cunoscut.etc
Orice ai face, sa nu fi geloasa pe el. Aratati indiferenta cand vorbeste, dar totusi nu fi prea dura.
Baftaa >big grin

| Maariiaa a răspuns:

Buna! Daca zici ca deja si-a facut o iubita este complicat. Daca el nu te iubeste nu ii poti forta inima si sentimentele. Pune-te in locul cuiva care este obligat sa iubeasca pe cineva care de fapt nu simte nimic pentru el. Totusi ca sa ramai cu inima impacata cere-i numarul de telefon si ia-ti inima in dinti si spune-i ca ai vrea sa iesiti la o intalnire pentru a discuta ceva foarte important. Nu cred ca va refuza.winking Poate ca te place si el dar nu a avut curajul. Intr-o formare a relatiei unul trebuie sa aiba curaj. Iati inima in dinti. Lipsa de curaj si timiditatea nu te vor duce nicaieri bine, doar rau. Vei pierde foarte mult in viata. Sper sa reusesti! Raspunul meu sper sa te fii ajutat cat de cat!
Un an nou fericit plin de fericire, sanatate si tot ce iti doresti!
Cu drag si stima, Ioana!

| PяInCєSs a răspuns:

Pai incearca sa afli daca o place pe tipa cu care este. daca nu inseamna ca mai ai o sansa xD si totusi daca nu o place ia-ti inima in dinti si spune-i. nu te gandi la un raspuns negativ, oricum nu esti cu el. Deci nu ai avea nimic de pierdut decat de castigat. Bafta!

| wraithdesigner a răspuns:

Daca e asa cum zici, intra in vorba cu el si la final cerei nr de telefon. Daca spui ca esti mai timida nu este neaparat sa il suni dar ii poti trimite un sms tongue
Nu conteaza ca are sau nu prietena, tu trebuie sa incerci... dar daca el nu reactioneaza deloc e mai bine sa il lasi in pace...
Logica unui baiat e simpla mai ales prin scoala/liceu... daca mergi la el si ii spui ca il iubesti si alte vrajeli din astea raspunsul in 99% din cazuri va fi acelasi si din partea lui... baietii sunt obisnuiti sa trebuiasca sa faca ei primul pas iar ceva ce vine direct pe tava nu trebuie refuzat niciodata.
si asa ca un sfat! nu poti afirma niciodata ca iubesti pe cineva doar pentru ca l-ai vazut de cateva ori prin scoala/liceu. Am inteles, arata bine, iti place stilul sau dar a iubi presupune in primul rand sa cunosti foarte bine aceea persoana deci mai incet cu astfel de afirmatii :*
sper ca te-am ajutat... daca mai ai intrebari mesaj tongue

| Mara_8459 a răspuns:

Poi in primul rand intereseaza`te daca el o iubeste pe aceea fata sau sta cu ea doar sa te faca geloasa. Incearca sa faci rost de numarul lui sa vorbiti sau sa va dati intalnire si i`ati inima in dinti si spune-i adevarul. Ca poate mai tarziu ai sa regreti. Fundita?