| GeorgyyyBuua a întrebat:

am 13 ani fac 14 peste cateva luni o.o. Sunt destul de slaba ( 46 kg, 1.63) si fara forme fata de fetele din clasa mea care desi sunt si ele slabe au forme. As vrea si eu sa am sani si un fund bombat ce ar trebui sa fac?

10 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Vorbeste cu mama ta si ea va sti cu siguranta cum sa te ajute, ce sfat sa-ti dea.

| Oana92 a răspuns:

Sa astepti...corpul tau e inca in crestere. Nu te mai lua dupa alta fete, fiecare are propriul ritm de dezvoltare. happy

| Alcyon a răspuns:

Ai doar 13-14 ani! E foarte bine ca esti mai slaba. Asta inseamna ca o sa arati bine si la 30-40 de ani, cand colegele tale or sa fie cat casa. Daca o sa mai si nasti, o sa te ingrasi oricum.

| Cristiann25 a răspuns:

La 13 ani iti arde de asa ceva? Doamne ce a ajuns lumea!laughing Daca vrei un fund bombat mergi la sala dar peste cativa ani nu acum pentru ca esti prea mica!

| Sxx a răspuns:

Mai ai de asteptat. esti inca mica pentru a te gandii la asa ceva. Sunt multe fete cu aceeasi 'problema' dar nu trebuie sa-ti faci griji pentru ca totul va deveni la normal o data cu cresterea ta.

| EdiShadow a răspuns:

S*X

| GeorgyyyBuua explică (pentru EdiShadow):

Prefer sa ma dau cu cpu d pereti o.o

| Hossam a răspuns:

De vina sunt hormonii de crestere. Dar mai bine consulti un medic. O sa-ti recomande niste suplimente alimentare. Pe de alta parte, ai de abia 14 ani. E in functie de organism. Eu imi aduc aminte ca am fost ''mic'' pana la 16 ani. Si deodata m-am inaltat la 1.80 cm in doar 3 luni. Asa ca... don't worry. happy

| PιтιqααBăăă a răspuns:

Nimic.la 15 -16 ani du-te pe la sala daca e nevoie lasale pe colegele tale poate ele fac sala o sa vada ele peste cativa ani si nu i baga in seama daca zic cev

| COSTINASUL a răspuns:

Cica unde pune mana baiatu creste