Întrebare recomandată | KarinaD a întrebat:

Am niste probleme cu comportamentul. Sunt o fata, dar nu prea ma comport ca una. Adica, urlu, injur si am niste apucaturi de salbatica. Nu stiu cum sa fac sa revin la normal, ca inainte nu ma comportam astfel. Am observat ca si prietenii mei s-au distantat putin de mine. Niste idei cum ma pot stapanani? Sa fiu ca inainte, o fata buna si draguta. Va asigur ca am vointa, iar raspunsul care m-a ajutat va primi funda.

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ROB3RT89 a răspuns:

Cred ca ar fi bine sa-ti schimbi atitudinea asta! In principiu e bine sa ai tupeu si sa fi mai intepata, dar nu tupeu dala nesimtit, dar nici sa fi prea moale sa te ia lumea peste picior.Incearca sa pastrezi un echilibru pozitiv in temperamentul tau...La atitudinea acare o ai la ora actuala, te va evita multa lume si poate te alegi si cu o flegma intre ochi de la unele persoane.

| SparkleO a răspuns:

Da, Ambitia e totul. Sti? eu le zic fetelor ca trag spre feminitate si ma comport altfel cu el. Ai putea face la fel; dupa ce te imprietenesti cu una, vin toate la tine. Cand esti nervoasa calmeaza-te gandeste-te ca esti singura undeva, si in loc sa urlii fi tacuta. Un prieten zicea "mai bine proost si in banca mea, sa nu stie nimeni nimic de mine decat vorbaret si guraliv, ca sa ma considere restul nebun"...

| Swordsman a răspuns:

Cand iti vin nervii, incerci sa te controlezi, si chiar daca nu reusesti din prima, dupa ce iti dai seama ca ai facut urat iti ceri scuze si gata

| Teomari a răspuns:

Probabil ai luat aceste obiceiuri datorita unui anturaj mai prost! Controleaza-te sau cel putin gandeste-te la ce vrei sa faci sa constientizezi in acelasi timp ce urmari va avea comportamentul tau.Gandestete ca nu impresionezi pe nimeni urland si injurand, doar vei fi motivul de ras a prietenilor tai.(nu-ti zic asta ca sa te jignesc, dar asta e parerea mea)

Funda?

| barbiepunct a răspuns:

Tot ce trebuie e sa fi ambitioasa, sa stii sa te opresti cand e momentul tongue

| tothmirabela a răspuns:

Daca tu vei fi ambitioasa si chiar itit dorest asta vei sti cand sa te opresti. Sper sa-ti fi fost de ajutor.