| Bebitza99 a întrebat:

Buna TPU am o itrebare penultima zi de scoala trebuia profu de mate sa imi dea tema si nu mi-a dat apoi peste 2 luni aud de la o colega ca am tema la mate vreo 30 exercitii si ea imi spune cand mai e o saptamana de vacanta ce ziceti sa imi fac tema? raspundeti plz nu stiu ce sa faccrying

Răspuns Câştigător
| Filipjack a răspuns:

De ce ai stat pe ultimul minut? ...Eu zic sa te apuci cat de repede. Ai putea sa faci 5 exercitii/zi, astfel in 4 zile vei face 28 si iti ai raman doar 2.
In ce clasa esti?

3 răspunsuri:
| Meheツ a răspuns:

Ar cam trebui sa o faci... dar incearca varianta cea mai usoara : ia un caiet de la cineva care a facut tema si gata, sau nu te duce in prima ora de mate si daca altadata te intreaba spune-i ca e facuta pe alt caiet si nu il ai la tine. si ca il aduci data viitoare, data viitoare uiti ca trebuie sa-l aduci si tot asa, profu uita si el si gata big grin
LEGAL profesorii nu mai au voie sa dea tema de vacanta big grin

| Filipjack a răspuns:

Am gresit... voiam sa zic 4 ex/zi si in 7 zile faci 28.

| Cornica a răspuns:

Nu tio face. Spune-i profesorului ca tie nu tie nu ti-a dat tema si gata.