| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu parinti..De fiecare data cand vreau sa ies afara imi zc ca ce toata ziua afara si nu ies in fiecare zi si nu stau nici mult si cu toate asta nu ma lasa, cand spun ca vreau sa merg la un suc da ce sa caut eu acolo, la bar de ex astazi..eu nu pot sa am prieteni, ei se duc acolo si sunt multi de varsta mea care merg acolo si nu este un bar unde vin alcolisti si oameni din astea este un loc linistit..cand ma suna cv da ce tot trebuie sa rasp ma.m saturat! de abia aspt sa plec la facultate cine poate sa ma ajuta si pe mine cu un sfatsad

Răspuns Câştigător
| mery1934 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu ei, sa le explici ca ai crescut si ca ai nevoie de niste libertate, ca nu vor putea fii acolo mereu sa-ti spuna ce sa faci si ca oricum dupe ce vei fii majora vei face toate lucrurile pe care ei nu te-au lasat sa le faci.Dar sa nu tipi la ei sau sa plangi, poarta o discutie ca un adult pentru a le arata ca esti matura.De asemenea, incearca sa faci niste treburi prin casa, sa le arati ca esti responsabila.Succes!:*
Funda?big grin

| danielutsaa a răspuns (pentru mery1934):

Mersi. am 16 si totusi sunt destui de grijuli cand ies afara ma suna mereu

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunt protectori si au tot dreptul mai ales ca esti fata iar lumea e asa cum e in zilele noastre.