| Alexucccccaaaaaaaaaaaa a întrebat:

Am o problema cu prietenul meu.Nu stiu in ultimul timp relatia noastra e foarte ciudata.
Cand ne vedem si suntem unul cu altul totul este ok, suntem fericiti si nu ne pasa de nimeni si nimic,dar sunt zile in care nu ne intalnim si atunci mai tot timpul avem cate un motiv de cearta.
Eu nu mai suport, de fiecare data cand ne certam si daca e vina lui,tot eu ajung sa ma simt vinovata si sa imi cer scuze! M-am saturat de situatia asta. Cand suntem fericiti si e totul bine imi spune des ca ma iubesti,chiar imi si demonstreaza asta dar cand ne certam brusc devine indiferent imi spune cuvinte urate,ba chiar isi inchide telefonul(chestia care s-a intamplat chiar azi). Dupa o ora isi deschide telefonul si ma suna il intreb de ce si-a inchis telu si zice ca s-a saturat sa fac aceleasi lucruri si ca sa imi dau si eu seama.
Azi dimineata a trebuit sa o ajut pe mami.m-a luat la rost ca atata timp am ajutat-o,ca deja e prea de tot. I-am zis ca merg sa mananc ca n-am mancat deloc azi, ma ia ca ce am facut toata ziua.oh go on nu mai suport.Mi-a inchis direct telefonul in nas acum si eu iar stau si plang ca proasta. Nici nu mai nici o pofta de mancare.
Ce sfat imi dati?
Funda.

2 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Poate ar bine sa pari mai indiferenta si sa-l lasi sa-ti mai ceara si el scuze

| Rakhsha a răspuns:

Pai,ar fi bine sa vorbesti serios cu el despre chestia asta. Si nu te mai injosi sa iti ceri scuze de la el, el ar trebui sa faca asta din moment ce iti scoate ochii din orice lucru faci sau zici..Parerea mea, e ca ori trebuie sa vorbesti serios cu el despre asta, ori sa pui capat. Si la faza cu plansul, sa plangi dupa baieti e o mare pierdere de timp, chiar daca nu-ti dai seama, iti vei da..Succes si sa ma anunti daca si cum s-a rezolvat! :*