| Georgiii2000 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu Samsung j3 2016. L am cumpărat recent și mi se pare ok problema e ca atunci când nu îl folosesc ( noaptea, în timpul zilni când sunt la școală etc ) bateria acestuia scade foarte mult. De exemplu seara asta aveam 60 % și dimineața 34 %. Nu înțeleg de ce scade așa mult. Telefonul e nou nouț și ca aplicații am Instagram și whatsapp și menționez ca închid wi fi și toate cele și luminozitatea la minim. Atunci când stau pe el, îl folosesc bateria scade normal.

Răspuns Câştigător
| Superior a răspuns:

Asa sunt unele telefoane, fiind ceva normal si ca sa eviti asta trebuie inchis de tot.
Dar poate rezolvi asa :
1.Incarci bateria pana la 100% si faci cum faci si o descarci pana la 0%, pana cand telefonul ramane fara baterie deloc.
2.Instalezi CleanMaster si te joci cu el pe acolo, dai si ce-ti zice acolo.
3.Incearca un restart din fabrica.
4.Instaleaza un antivirus oarecare si da-i o scanare.
5.Cand te culci sau nu-l folosesti, tine apasat pe butonul de jos si inchide toate ferestrele, in caz contrar aplicatiile vor rula in background si vor consuma happy

| Georgiii2000 explică (pentru Superior):

Multumesc pentru sfaturi! Restart din fabrica i am dat acum recent dar poate o sa ii mai dau si aplicatiile recente mereu le inchid. O sa incerc sa il las sa se descarce pana la 0% si apoi il voi incarca pana la 100% cum mi ai zis si am sa instalez ceva. Crezi ca ar ajuta o aplicatie gen Battery saver?

1 răspuns: