| my99heart a întrebat:

Am o problema si va rog sa ma ajutati.
Mie mi-a placut de un baiat S. Acum nu il mai plac. C, o prietena de-a mea il place. El nu cred ca o place, dar o baga mai mult in seama pe ea decat pe mine. Si asta ma face sa ma simt foarte prost.
E important un lucru. Acel baiat nu m-a placut nici pe mine, dar nu cred ca o place nici pe ea. Pe deasupra e si cam orb ( la figurat- nu vede ca multe fete il plac).
Acum ce spuneti:
1. Sa o ajut pe acea fata, dar sa ma simt prost
2. Sa nu o ajut, dar sa risc sa nu mai vorbeasca cu mine
3. Sa il intreb pe el daca a pus ochii pe vreo fata cunoscuta
P.S. Daca va intereseaza varsta, am 14 ani.
Astept pareri.
Fara jigniri!
Funda!

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Am văzut multe persoane care îi ajută pe ceilalți să fie cu persoana iubită, chiar dacă ea/ el are sentimente puternice pentru persoana respectivă.
Eu una nu mi-aş risca fericirea pentru aşa ceva.
Eu ţi-aş spune, să îi arăți mai clar, mult mai clar, sentimentele tale față de el.
Iar prietena ta ar trebui să înțeleagă că şi ţie îţi place de acel tip, nu e doar ea singura fata care are dreptul la o șansă.
Într-o zi, spune-i să rămână puțin după școală, că trebui să vorbiți ceva important.
Atunci, începi spunându-i clar ceva de genul "ştiu că pare stupid, dar, eu m-am îndrăgostit de tine" şi îl săruți.
Aşa va şti clar sentimentele tale, şi îi vei rămâne în memorie.
Iar dacă te întreabă ceva prietena ta, îi spui verde-n față că ești îndrăgostită de el.

4 răspunsuri:
| PangeeaRogvaiv a răspuns:

E cam complicata situatia asta, dar eu zic ca cel mai bine ar fi sa-ti vezi de treaba ta, ca facand un gest din asta si dand ajutor cum zici tu, mai tarziu nu poti sti ce repercursiuni va avea.
Sfatul meu este sa stai linistita si sa-ti vezi de treaba ca nu are rost sa te complici mai mult.

| SoranaCs a răspuns:

Pai inti poti ajuta colega, daca o vei ajuta pe ea tu fiind prietena ei acel baiat te va baga si pe tine in sema mai mult. Deoarce pe ea o tot baga inseama maimult poate de ea chair in place.eu te sfatuies sa o ajuti pe ea.

| Laviniargint96 a răspuns:

Buna,uite in primul rand dupa cum spui acest baiat S se lasa sa fie solicitat de toate fetele..deasta e ''orb'' numai se preface. daca tie nu iti place de el momentan ajut-o pe amica ta sa fie cu el. Daca tu spui ca el o baga mai mult pe ea in seama decat pe tine. Exista doua variante : 1. Ori el te place si vrea sa te faca sa te simti aiurea. 2. Ori chiar ii place de ea. sfatul meu este sa incerci sa vorbesti cu el mai deschis si sa il intrebi daca ii place o fata anume..si restul il sti si tu cum sa ii ajuti sa fie impreuna daca asta vrei. :*

| Roxay a răspuns:

Eu zic s=o ajuti!