| bianca144 a întrebat:

Am si eu o mica problema, "prietena mea" m-a tradat de 2 ori.
Faza-i ca eu tin la ea.

Eu n-am vorbit cu ea cateva luni dar acum mi-e dor de ea..eu de obicei nu stau dupa oameni
dar ea are ceva.
Stiu ca si ei ii e dor de mine si presupun ca-i pare rau dar aici nu-i vina ei, ci a parintilor ei.
Au existat mici neintelegeri si acum ei ii interzic sa stea cu mine pentru ca i-am zis sa nu faca o chestie naspa. Ei au inteles ca eu am pus-o sa faca chestia aia. Apoi au urmat certuri, bla bla bla.

Ma rog, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| ywar a răspuns:

Ce, maaaa! Eu as lua un spray paralizant si un box si i-as da o lectie. de gramatica, evident! Rupe-o pe micuta la gura!

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In cazul asta, chiar nu poti a faci nimic.
Mergi mai departe si-ti traiesti viata, invatand din greseli, pe care este bine sa nu le mai repeti niciodata, ca sa nu suferi nici tu si nici cei dragi tie.
Parintii fetei sunt cei care decid si impun fetei, ce trebuie sa faca.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Si cum te-a tradat? Ca sunt curios. Ti-a sabotat plansa de desen, pe la spate?

Ce prieteni... doar daca zici tu ca "te-a tradat" acum trebuie sa fie ca inainte? Trebuie sa ii spui tot si lucruri de genul? Nu. Vorbesti cu ea orice, exceptand lucrurile care crezi ca ar putea ajunge pe la altcineva si cu asta basta. Daca nu ar exista acea prietena, te-ar schimba cu ceva? Nu.

| bianca144 explică (pentru DoarBogdan):

Nu mai, eu i-am zis sa nu faca poze nud... ca ea isi facuse si voia sa-i trimita unui baiat, baiatul ala vorbea Engleza, ea nestiind Engleza m-a pus pe mine sa-i zic ca nu-i trimite(am convins-o cu greu sa nu-i trimita) apoi, tatal ei era conectat pe contul ei de insta si ei au crezut ca eu am pus-o sa faca pozele... si fata asta facea orice ca sa ma puna pe mine intr-o lumina proasta, le spunea profesorilor ca ii scuipam in mancare. Si alte chestii de astea(CARE NU ERAU ADEVARATE) apoi si-a cerut scuze si eu am iertat-o. apoi parintii ei au aflat ca ea vorbea cu mine.iar au urmat certuri..si faza-i ca acum ma tot baga in seama pe la scoala..si evident, eu nu-i raspund.

| Andreeush a răspuns:

Și de ce ai vrea să fii din nou prietenă cu ea?
Dacă te-a trădat înseamnă că nu merită să îți pierzi timpul cu ea.

| SilentRain a răspuns:

Cum poti sa numești o trădătoare prietena?
Dacă te-a trădat de două ori cu siguranta o sa te tradeze si a treia oara
Caut alta prietena

| Crackman a răspuns:

Iti vezi de viata

| sunt0anonima a răspuns:

Off...mda,situatia ta e dificila, am trecut si eu prin de-astea...Important e sa te gandesti foarte bine inainte sa faci pasul de a te impaca (,)cu ea,daca esti sigura de asta,roag-o sa vorbiti,sau daca nu aveti posibilitatea,da-i un mesaj sincer in care ii spui clar ca tu ti la ea si nu ai vrea sa o pierzi, si ca ea e diferita de restul lumii, motiv pentru care ''tragi'' atata de ea, sper sa va impacati, succes!

| LilPleito a răspuns:

Prietena ta e doar o curvă. Take it or leave it.

Ia partea buna: daca rămâi cu ea, ai serviciile unei cu.rve, pe gratis!
Iubire? Nah, de iubire nu se pune problema intre voi. Niciodata.

| bianca144 explică (pentru LilPleito):

"oamenii se schimba" nvm, oricum o sa incerc sa ma distantez de ea, faza naspa ii ca ea sta cu mine in clasa si ma tot baga in seamalaughing)

| LilPleito a răspuns (pentru bianca144):

Ioi, stai asa ca am vorbit pe langa subiect. Acuma vad ca esti Bianca. Am crezut ca te refereai ca te-a inselat curva de iubita-ta. laughing

Totusi, raspunsul e cam acelasi, doar din alta perspectiva. Sugestia mea e sa te distantezi cat mai repede de ea, nu ai niciun motiv sa o mai numesti macar prietena.