| Maria7689 a întrebat:

Buna TPU, am si eu o problema deci sunt singura din clasa care mereu ramane pe din afara si nu are prieteni. Toata lumea imi da bullying, mi-as fi dorit sa fiu ca fetele de la mine din clasa care sunt populare! Am incercat sa vorbesc cu mai multe fete dar toate m-au tradat deoarece am barfit si nesimtitele astea m-au turnat! Ce as putea sa fac? Adica nimeni nu ma baga inseama sad

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Incearca sa nu mai barfesti, nu iti aduce nimic bun nici tie nici altora si cauta sa te imprietenesti cu fete obisnuite, nu cu fetele populare care mereu cauta drama, barfe si se cred in filmele disney.Crede-ma ca aceasta tipologie nu e asa diferita in prezent fata de cum era acum 10, 20 sau 30 de ani.Prin urmare, de ce ai dori sa fii prietena cu ele? Nu merita deloc.

In ce clasa esti? E suficient sa iti gasesti maxim 2 prietene si in rest sa mai socializezi cu colegele prin pauza. Poti sa faci complimente uneori la un obiect sau la o haina, iar de acolo poate porni o discutie interesanta, atat timp cat si cealalta persoana doreste asta.Ai incredere in tine si nu lasa pe nimeni sa te calce in picioare! Daca esti hartuita de colegi trebuie sa vorbesti cu diriginta/dirigintele, altfel lucrurile nu se vor imbunatati, ci fix opusul se va intampla, ceea ce nu doresti.

| Maria7689 explică (pentru dullcat):

Sunt in clasa a 6 a?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pai daca barfesti, la nimeni nu placi.
Ia invata sa fii o fata cuminte si sa vorbesti frumos, fara sa mai barfesti pe nimeni si vei vdea ca iti vei face prietene...
Du-te si cere-ti iertare la toate persoanele pe care le-ai barfit si spera sa fii iertata, ca pe viitor sa ai mai mlta credibilitate.