| OBiS a întrebat:

as dori sa-mi dati cateva sfaturi. un fost coleg de clasa mi-a propus sa ma combin cu el si cred ca face misto. ce sa fac? sa ma combin cu el? poate vorbeste serios si nu la misto. astept raspunsurile voastre. daca vreti luati idul meu pishy_ubita_bamby_boss. multumesc anticipat

4 răspunsuri:
| DelphhiN a răspuns:

Spune-i ca nu ai nimic impotriva dar in prima faza fii si u mai indiferenta daca chiar vezi si iti demonstreaza ca ii place de tine atunci cred ca stii ce ai de facut

| DedeeAndreea a răspuns:

Buna,OBiS.In primul rand, depinde de ce fel de persoana este(poate fi o persoana sincera si care vorbeste "din inima", poate fi o persoana care pur si simplu isi doreste o prietena(iubita) si s-a gandit la tine, sau poate fi o persoana care nu este prea sincera si vrea sa isi bata joc de tine.Tu trebuie sa petreci mai mult timp cu el si sa iti dai seama.Raspunde-i ca deocamdata nu esti sigura de faptul ca vrei sa fii cu el, si ca vrei sa fiti doar amici pentru o perioada scurta de timp. Apoi, iti vei da seama daca il placi, sau daca nu.Eu,insa,nu cred ca iti spune sa fii cu el la misto.Mai gandeste-te putin.Accepta sa fii iubita lui, si vei vedea daca va intelegeti.Viata ne ofera multe sanse, iar tu nu trebuie sa ratezi niciuna.Bafta!

| đɾεαmεɾ a răspuns:

Pey.daca doreste sa se combine cu tine inseamna ca "te place"..atunci fal sa iti demonstreze acest lucru, pentru ca sunt sigura ca nu vrei o relatie asa de fandoseala.

| OBiS explică:

Multumesc pentru raspunsuri...problema e ca el tot insista pe tem sa ma culc cu el si eu nu vreau...nu stiu ce sa fac