| B3B3NI a întrebat:

Buna TPU azi la liceu mi-s-a intamplat ceva foarte ciudat.Eu sunt in clasa 9-E iar in clasa avem o fata ciudata.Ea nu baga in seama pe nimeni, cei drept nimeni nu vorbeste cu ea fiindca ne sperie.Acum nu zic ca e urata sau ceva de genul(nu e nici grasa nici slaba are parul rosu etc) dar este foarte sumbra.
Acum ce mi-s-a intamplat mie:

Azi la liceu in ultima pauza am vrut sa ma duc la toaleta.Eu stau in penultima banca din spate iar acea fata sta pe randul alaturat tot in penultima banca.Eu sunt obisnuit cu ea fiindca stiu ca sta tot timpul in banca dar na acum...
Acum cand sa ma ridic din banca am dat din greseala ca prostu peste ea fiindca eram grabit.I-am cerut scuze dar nu a zis nimic a plecat.
Pauza se terminase si eram la ultima ora Geografia.Cam pe la jumatatea orei in timp ce profesorul preda iar noi scriam pixul incepe sa imi tremure in mana.Era ca si cum eu scriam si cineva misca de pix si ma gresea dar nu era nimeni. Apoi eu speriat pun pixul pe banca si am vazut ca acea fata(apropo numele ei este Larisa)se uita la mine cu o privire neutra.Bai deci atunci m-am speriat groaznic fiindca pixul vibra pe banca. Apoi ea intoarce capul si ce credeti pixul se opreste.Am ramas cu gura cascata iar maine mie si frica sa mai merg.

Tot ce v-am spus aici mi-s-a intamplat nu este asa doar o povestire.Mda...nu stiu voi ce credeti?

13 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Eu cred că ești paranoic.

| T0T a răspuns (pentru T0T):

Și eu am avut o fată din aceasta în clasă care purta numai negru, fustă neagră de obicei, avea părul negru. Era doar timidă, nu că era ceva neînregulă cu ea. E doar o idee aiurea pe care ți-ai întipărit-o.

| OldSoul a răspuns:

Ii acorzi tu o prea mare importanta ei, nu e cu nimic deosebita, nu iti mai fie frica, imaginatia iti joaca feste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eh nu prea cred ce s-a intamplat dar daca chiar asa a fost a fost super tare rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce ar fi sa te imprietenesti cu ea? si sa lasi toate prostiile astea, sa nu mai judeci omul fara sa-l cunosti? si sa nu iti mai faci scenarii

| B3B3NI explică (pentru anonim_4396):

Crede-ma am incercat sa o ajut fiindca sincer imi e mila de ea dar m-a respins de multe ori.Si NICIODATA, NICIODATA in viata mea nu am judecat pe nimeni dupa cum arata crede-ma.Nu sunt genul ala de persoana care se ia de toti nu eu sunt o fire foarte calma, educat si nu sunt un "fat-frumos" sincer sunt un slabanog cu cosuri pe fata.Iar azi cand am fost la liceu ea era tot timpul cu capul pe banca si crede-ma ea e o fata frumoasa, nici nu s-ar uita la unul ca mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru B3B3NI):

O judeci in sensul ca spui ca e ciudata...nu e ciudata ci doar e greu sa isi faca prieteni, considera ca nimeni n-ar intelege-o dar daca ai incerca sa te "dai"pe langa ea ai reusi sa o faci prietena.in legatura cu aspectul tau" slabanog, si plin de cosuri'dc ai o asa parere proasta despre tine... daca tu aia o astfel de parere cum ai vrea ca ceilalti sa te vada? esti in crestere, cosuri a avut toata lumea nu esti primul sau ultimul(iubeste-te mai mult)

| anonim_4396 a răspuns (pentru B3B3NI):

Ai grija de tenul tau spalate dimineata si seara...cu ceai de musetel(usuca cosurile si vor cadea cojitele alea), cumpara de la farmacie sapun cu glicerina si o crema de galbenele, incearca sa stai mai mult la soare(si soarele usuca cosurile)

| товарищ a răspuns:

Poate masa ta se zgaltaia?
Nu stiu, eu nu cred in paranormal, si trebuie sa fie vreo explicatie logica, fata aceea e doar sumbra, nimic mai mult, nimic mai putin.

| B3B3NI explică (pentru товарищ):

Nici eu nu crede-am in paranormal pana atunci.Pentru tot trebuie sa existe o explicatie asta e cert dar crede-ma a fost real.Un exemplu:ia in mana un pix si incepe sa scrii o propozitie dar in acelasi timp apuca cu mana stanga capul de sus al pixului si misca in diferite direcţi in timp ce scrii...asta mi-s-a intamplat mie.Iar banca nu se zgaltaia fiindca eu aveam mana pe banca si era INTACTA.

| товарищ a răspuns (pentru B3B3NI):

... Poate ai doar o imaginatie bogata.

| irina04 a răspuns:

A fost o coincidenta ca s a uitat la tine, iar dupa asta poate a fost cutremur laughing))

| uhky a răspuns:

Păi.dacă e așa cum zici tu...se poate (probabil) ca fata aia...să fie... posedată...(acum îmi dau cu părerea.da' după ce ai zis tu..cam asta se înțelege).