| Animeforlifee9921 a întrebat:

Buna TPU. Cum as putea sa nu imi mai fie frica de lucruri paranormale? Ziua imi plac lucrurile horror,dar seara mor de frica. Ma tot gandesc ca ar fi Jeff the Killer sau alti "monstri" in casa. Spre exemplu,eu am un grup cu colegii mei de la scoala, si lor le plac lucrurile de genul"site-uri heckuite si intamplari paranormale". Eu am o prietena care m-a rugat sa ii trimit o poza cu mine ca sa imi faca un coloring dragut,iar eu cand am intrat in galerie era fața lui Jeff the Killer. M-am speriat,nu stiam cine mi-a trimis poza aia, dar dupa mi-am dat seama ca era un videoclip trimis de un coleg pe acel grup. Stiu ca pare cringe ca la 14 ani ma mai sperii,dar eu cand eram mica aveam "mici traume" cu lucrurile horror. Plangeam in somn si ii puneam pe ai mei sa acopere oglinzile, ca mi se parea ca vad ceva in ele. Va rog, SERIOZITATE.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu te mai uita la filme horor. uita te si tu la video-uri cu pisici

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numai viziona chestii horror dacă îți provoacă frica.Și dacă chiar nu poți renunța pentru că te pasionează, încearcă să îți impui ție că aceste lucruri nu există.Și pe bună dreptate că nu există crezi că va veni un băiat cu gura tăiată care este personaj absolut fictiv să îți spună ție să te pui la culcare? Nu ți se pare așa o poveste de speriat copii?

| AdioTPU a răspuns:

Când vei mai creste nu îți va mai fi la fel de teamă de aceste lucruri, te vei obișnui cu ele. Pentru inceput ai putea sa încetezi a mai viziona filme sau clipuri horror sau sa mai citești articole de genul.

| Fonk a răspuns:

Am o propunere, joaca-te Among Us noaptea. Crede-ma te vei simti mai bine. Sau uitate la MSA my story animation pe Youtube. Nu te mai uita la chestile care ti le trimit colegi.