| Kisses a întrebat:

Daca intr-o intersectie in fata mea am un autovehicul ce semnalizeaza stanga si are semnul STOP, iar eu sunt in fata lui si semnalizez dreapta, dar eu am semnul CEDEAZA TRECEREA. Care trece primul?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sunteti in situatie de egalitate. dintre voi doi tu treci primul pentru ca el vireaza stanga si trebuie sa iti acorde prioritate de dreapta.

1 răspuns:
| ROB3RT89 a răspuns:

Daca ai permis trebuia sa stii ca la ambele indicatoare se pierde prioritatea.
Cum amandoi o pierdeti, se da pioritatea de dreapta.