| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, de ce seara am energie si nu pot dormi decât pe la 1 iar ziua mi-e somn? Credeți ca din cauza ca stau pe telefon înainte de a adormi? Am 15 ani.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, că stai pe el. Închide-l și pune telefonul deasupra, așa o să adomi mai ușor.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Telefonul e de vina.

| Ryanair8 a răspuns:

Nu are treaba cu asta! si eu patesc exact la fel, am aceeasi varsta. e din cauza ca ti-ai schimbat programul o data cu venirea vacantei. nu te cunosc si nu pot spune exact cauza, dar la mine e in felul urmator: uneori dorm la amiaza, iar apoi seara nu mi-e somn si stau treaza pana la 1-2-3,iar apoi dorm si ma trezesc devreme. nu pot dormi din cauza caldurii sau a fratelui meu mai mic. si asa, incet incet mi-am schimbat programul. sau uneori am stat treaza pana tarziu sa ma uit la seriale si acestia sunt factorii. nu e telefonul. mie sincer telefonul imi provoaca somnolenta din cauza razelor pe care le emana

| Crylia a răspuns:

Stiu ca s-a uitat mama la un documentar pe tema asta si mi-a zis ca lumina albastra de la telefon iti pacaleste cumva corpul, iar organismul crede ca lumina acesta este de fapt cea a zilei.
https://www.sleep.org/articles/is-your-smartphone-ruining-your-sleep/

| WinebergYohan a răspuns:

Telefonul influenteaza chi-ul tau si sufletul intra intr-o energie automata cauzat de iflexiuni in chacra ta. Ca solutie ai nevoie de un aparat de reglare a chachrei ( seamana cu un aparat de reglat ungiuri la masina), il poti comanda de pe net de pe site-uri ca eMAG sau asa. Funda pls big grin