| Bia:X a întrebat:

Hei! vara trecuta inainte sa se termine scoala am inceput sa vorbesc cu un baiat din scoala... ne-am vazut, ne intalneam des eram dupa parerea mea buni prieteni. vorbeam mult la tel, prin sms, si pe mess si ne intelegeam foarte bine. intr-o seara m-a intrebat daca vreau sa fim impreuna si eu am zis da. am fost impreuna cateva saptamani si nu ne-am prea vazut(doar de 2 ori) pentru ca era vacanta si eram la tara... si ne-am despartit (a dat un sms cu : "in caz ca nu ti-ai dat seama e game over")
M-am simtit aiurea pentru ca mi-am dat seama ca atunci cand am zis "da" am pierdut un bun prieten si ca acum dupa ce ne-am despartit nu va mai fi la fel... nu am mai vorbit de atunci(doar de cateva ori pe hi5 ) nici macar nu ne-am mai salutat cand ne-am vazut la scoalastraight face. problema e ca eu il vreau inapoi ca prieten si ma gandeam sa-i scriu un mesaj pe hi5(mai am numarul lui da cred ca daca ii tr mesaj pe hi5 e mai binethinking) da nu stiu ce sa-i zic... vreau pareri, sfaturihappy multumesc anticipat

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Explica-i ca-ti este dor de vechiul prieten si iti placea cum mergeau lucrurile inainte de a fi impreuna. N-ai nimic de pierdut. Daca si lui ii lipsesc momentele frumoase petrecute impreuna, sigur va vedea mesajul tau ca ceva minunat, daca nu, asta a fost. Pastrezi amintirile frumoase si treci peste, dar ai constiinta impacata: ai facut tot ce a tinut de tine. Sa zicem ca peste cateva zile, ii va parea rau de ce-a facut si isi va cere scuze. Se va umili doar pentru ca s-a grabit.