| AndiiWeirdKid a întrebat:

TPU! Eu am un bun prieten. Am fost acum un an impreuna si acum nu mai e nimic intre noi. Suntem ca fratii. Insa acesta are o iubita. Iubita aceea isi bate joc de mine si ma face in toate felurile doar pentru ca eu si el suntem prieteni. El mereu ii ia ei apararea si mie nu. Nu stiu ce sa cred. Asa su.t baietii? Vad doar fetele mici si frumoase? Ce sa fac? Nu vreau sa ma cert cu el. Am incercat sa vorbesc cu el, dar ma facea mereu sa sa ma impac cu el. Ajutor! sad

Răspuns Câştigător
| IsabelaIssa a răspuns:

Odata ce ea se leaga de tine, inseamna ca te simte ca pe o amenintare, ca e geloasa. El ii ia ei apararea pentru ca e cu ea, si poate ca tine la ea, si e normal sa faca asta, iar tie nu iti poate lua apararea in fata ei pentru ca ar intra fata la banuieli. De ce nu iti continui tu relatia de prietenie cu el, fara sa o mai aduci in discutie vreodata pe ea, indiferent de ce auzi, daca ea te ataca cu vorbe urate sau ceva. Fii indiferenta si o sa vezi ce bine va fi. Poti sa vorbesti cu el, sa ii spui sa o faca sa inceteze sa mai discute despre tine. Stii cum se spune, ca esti importanta atata timp cat se discuta despre tinewinking Fa-ti viata frumoasa si nu o mai complica cu nimicuri.

3 răspunsuri:
| ChrissD a răspuns:

Spune-i in fata ca voi va cunoasteti de mult si nu trebuie sa va certati si daca nu te crede intregistreaz-o pe prietena lui cand iti spune chestii urate.

| Kristinikaaa a răspuns (pentru ChrissD):

Sunt de acord cu Cris. El trebuie sa inteleaga situatia, sa o medieze pe cat posibil si sa nu uite sa te respecte. Dar nici tu nu uita ca daca el iti este prieten, nu inseamna ca si ea trebuie sa iti fie prietena.

| ChrissD a răspuns (pentru Kristinikaaa):

Ma bucur ca te-am ajutat mult noroc in viata.